۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۱
کد خبرنگار: 1270
کد خبر: 83405942
۰ نفر

برچسب‌ها

گردشگری بوکان نیازمند سرمایه‌گذاری جدی است

مهاباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی گفت: گردشگری بوکان از جمله میراث فرهنگی ارزشمندی نظیر قلعه سردار، نیازمند سرمایه‌گذاری جدی است و از سرمایه‌گذاران این بخش حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد.

جلیل جباری روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات قلعه سردار بوکان که با حضور مالکان زمین‌های این منطقه و سرپرست فرمانداری بوکان برگزار شد، افزود: محدوده تاریخی قلعه سردار یک اثر مهم و از قدیمی‌ترین آثار تاریخی این شهرستان بوده که خاستگاه اصلی و توسعه شهری بوکان نیز محسوب می شود.

وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی بوکان طوری است که مسافران ورودی از سمت جنوب استان از این شهر عبور می‌کنند و این فرصت بسیار خوبی را برای گردشگری شهرستان فراهم آورده است.

وی اضافه کرد: کمک به راه‌اندازی موزه مفاخر، تعیین حریم قلعه تاریخی سردار، انجام مطالعات غار قالایچی، جذب سرمایه‌گذار برای راه‌اندازی واحد خدماتی بهداشتی داش‌آغل در محور بوکان - شاهین‌دژ، انجام کاوش‌های باستان‌شناسی و برپایی نمایشگاه‌های صنایع‌دستی اقدامات این اداره‌کل در بوکان است.

سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌ها و آثار مهم تاریخی این شهرستان افزود: در تلاش هستیم که برای تهاتر با زمین‌های اطراف قلعه سردار با کمک اداره راه و شهرسازی، شهرداری و ستاد بازآفرینی، زمین مناسب پیدا کنیم.

لقمان خسروپور ادامه داد: تمامی تلاش خود را به کار خواهیم بست که مالکان دچار ضرر و زیان نشده و از دخل و تصرف محوطه قلعه سردار نیز جلوگیری شود.

در بوکان ۹۲ اثر ملی و تاریخی وجود دارد که قلعه قالایچی و قلعه سردار از مهم‌ترین آثار این شهرستان به شمار می رود.

۷۵۱۰/ ۳۰۲۰/‌۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =