۳۵۰ میلیارد ریال برای تامین آب روستاهای سمنان تخصیص می‌یابد

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ۳۵۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای رفع چالش کم‌آبی در بخش روستایی استان در ماه‌های آینده تخصیص می‌یابد.

مهدی صمیمیان عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کم‌آبی مهم‌ترین چالش بخش روستایی استان است که با پیگیری‌های علیرضا آشناگر استاندار سمنان و مسئولان مربوط برای رفع این مشکل روستاییان تلاش می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با تخصیص این میزان اعتبار برای نوسازی لوله‌های خط انتقال و شبکه‌های آبرسانی در بخش روستایی استان اقدام می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان ادامه داد: توسعه همه جانبه مناطق روستایی استان با رفع چالش کم‌آبی حاصل می‌شود و مسئولان برای رفع این چالش برنامه دارند.

صمیمیان اضافه کرد: پیگیری‌های مستمر برای جذب اعتبارهای ملی برای رفع مشکلات روستاهای استان در دستور کار است و با برنامه ریزی اصولی می‌توان برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق اقدام کرد.

وی تصریح کرد: کم‌آبی از علت‌های اساسی مهاجرت از روستاهای استان سمنان در سال‌های گذشته بوده که باید با تمام توان برای رفع این معضل تلاش کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: ظرفیت‌های قابل‌توجه اقتصادی و اشتغال‌آفرین در بخش روستایی استان وجود دارد که با رفع مشکلات زیرساختی می‌توان این منابع را شکوفا کرد.

سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.

۱۰۷ هزار و ۴۰۷ تن جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی استان سمنان هستند و از مجموع ۴۰۰ روستای سمنان بیش از ۲۹۳ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد که با استفاده از ۱۳۳ حلقه چاه، ۹۱ دهنه چشمه و ۱۵ رشته قنات تأمین آب می‌شود.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها