استاندار فارس: جامعه با نشاط کمتر دچار آسیب های اجتماعی می شود

شیراز-ایرنا- استاندار فارس گفت: جامعه ای که با تلاش و با نشاط است کمتر انحراف می یابد و کمتر دچار آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی می شود.

عنایت الله رحیمی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های اساسی که در خصوص آسیب‌های اجتماعی باید به صورت عمیق مطالعه شود، علت‌های گرایش به انحرافات و آسیب‌ها است، افزود: باید با مطالعات علمی و پژوهشی، میزان همبستگی میان عدم وجود نشاط و شادی در جامعه و میزان وقوع ناهنجاری‌ها مشخص شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه جامعه تک بعدی نیست و نمی‌توان برای گسترش نشاط اجتماعی از یک عامل استفاده کرد و سایر زمینه‌ها را در نظر نگرفت، گفت: افراد مختلف به حوزه‌های مختلفی مانند ورزش، هنر و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی علاقه مند هستند و باید با در نظر گرفتن آسیب‌ها، شرایط بهره‌گیری مردم از زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم کنیم.
رحیمی با بیان اینکه باید گروه‌های هدف را شناسایی و میزان گرایش و تمایل آنها به زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطالعه کنیم، اظهارکرد: برای کم کردن گرایش افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی باید اولویت‌ها را بر اساس میزان استقبال مردم و شدت اثرگذاری هر کدام از فعالیت‌های اجتماعی مشخص و بر اساس مصلحت جامعه سیاست گذاری کنیم.
وی خواستار ارزیابی و گزارش دهی دقیق از فعالیت‌های صورت گرفته با عنوان اوقات فراغت توسط دستگاه‌های مختلف شد و ادامه داد: کمیته ارزیابی باید در مجموعه شورای مبارزه با مواد مخدر استان شکل گیرد و میزان اثربخشی و موفقیت فعالیت‌های مختلف را بررسی کند و به مدیران استان گزارش دهد.
استاندار فارس با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید در زمینه ارائه خدمات مطلوب به مردم، امکانات پراکنده خود را تبادل و کمبودها را جبران کنند، گفت: هماهنگی میان دستگاه‌ها موجب می‌شود امکانات تفریحی، هنری، ورزشی و … بسیار بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و به نیاز مردم به شکل مناسب‌تری پاسخ دهیم.
رحیمی همچنین بهره‌گیری شهرداری شیراز از باغ های تملک شده به منظور افزایش میزان فضای سبز شهروندان و توجه خاص به آشنایی مردم با خرده فرهنگ‌های اقوام در جای جای استان فارس را از جمله زمینه‌های جذاب و مؤثر در جذب اقشار مختلف مردم در اوقات فراغت دانست و خواستار برنامه ریزی دستگاه‌های مسئول در این زمینه‌ها شد.
در این جلسه دستگاه‌های اجرایی استان به بیان گزارشی از عملکرد خود در زمینه غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و پیشگیری از گرایش به آسیب‌های اجتماعی پرداختند.
۹۲۵۴ /‏۱۸۷۶‬ 
 

اخبار مرتبط