بنیاد برکت ۱۰ میلیارد ریال برای توسعه کتابخانه های ایلام اهداء کرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام از مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت برای توسعه کتابخانه های این استان خبر داد.

مراد جلیلیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنیاد برکت امسال ۱۰ میلیارد ریال برای مشارکت در ساخت و تکمیل کتابخانه های عمومی این استان تعهد کرده است.

وی ادامه داد: هشت میلیارد ریال از این مبلغ برای تکمیل و توسعه پنج کتابخانه عمومی واقع در مناطق مختلف شهری و روستایی این استان اختصاص و هزینه خواهد شد.

وی اظهار کرد: این کتابخانه ها در شهرستان های بدره، ایلام (محله بانبرز و رزمندگان)، دشت عباس دهلران و هلیلان احداث و در مجموع امسال ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری آنها هزینه خواهد شد.

به گفته مدیر کل کتابخانه های عمومی ایلام، اعتبار تکمیل این مراکز از محل اعتبارهای استانی، بافت های فرسوده و کمک بنیاد برکت تامین و برای بهره برداری از این پنج فضای فرهنگی هزینه خواهد شد.

جلیلیان تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های این استان را بیش از ۷۰۰ هزار جلد عنوان کرد و گفت: تیرماه امسال از طرف افراد خیر، مردم و ادارات ۱۵ هزار جلد کتاب به این مراکز اهدا شده است.

به گفته وی، اکنون ۴۳ کتابخانه فعال و ۹ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه تخصصی نابینایان در این استان فعال و بیش از ۴۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم در این مراکز عضویت دارند.

۷۱۷۱/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =