۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۲
کد خبرنگار: 1452
کد خبر: 83405884
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی در ۱۵ نقطه همدان مهار شد

همدان - ایرنا - با تلاش ماموران آتش نشانی همدان در ۲۴ ساعت گذشته، آتش سوزی در ۱۵ نقطه این شهر مهار شد.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عمده عملیات های انجام شده برای مهار و اطفای آتش مختص مراتع و پوشش گیاهی بوده است اظهار داشت: میزان عملیات های صورت گرفته در اطفای حریق در ۲۴ ساعت گذشته به اوج خود رسید.

محمدرضا بیاناتی افزود: بر اساس گزارش های ثبت شده در سامانه، ۲ مورد حریق باغ در پارک مردم و بلوار کولاب، ۲ مورد حریق درختان در شیرسنگی و بلوار ارم، حریق مزرعه در جاده رباط، حریق پکیج در بلوار خرمرودی و ۹ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در دانشگاه بوعلی، میدان بار، پشت اتکا، خیابان اراک، باغ ایرانی، بلوار ارم، شکریه، بلوار کولاب و بلوار ارتش مهار شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان با توجه به تغییر اقلیم و گرم شدن هوا، نسبت به افزایش احتمال آتش سوزی در عرصه های طبیعی این شهر هشدار داد.

بیاناتی یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه و مدیریت چنین حوادثی نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مردم، همکاری و تعامل میان بخشی، جلب مشارکت و بهره گیری از توان و ظرفیت جوامع محلی، تشکل های مردم نهاد و همه دستگاه های دولتی و موسسه های غیر دولتی خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته شهروندان همدانی ۵۴۳ بار با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته اند که از این تعداد تماس ۱۸ مورد منجر به عملیات شد گفت: همچنین ۱۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی، ۵۴ تماس اشتباه و ۴۶۱ مورد ایجاد مزاحمت بود.

هم اکنون ۲۶۱ آتشنشان در سطح ایستگاه های شهر همدان فعالیت می کنند.

۷۵۲۰/‏۲۰۸۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =