ثبت اطلاعات ۵۴۰۰ کشاورز زیان دیده خراسان شمالی در سامانه سجاد

بجنورد- ایرنا- رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: درخواست پنج هزار و ۴۰۰ بهره بردار کشاورزی استان که از سیل و بارندگی های امسال خسارت دیده اند، پس از بررسی و تایید در کارگروه استانی در سامانه جامع امداد و بازسازی دولت (سجاد) بارگذاری شد.

عبدالحسین نامور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شیوه نامه ابلاغ شده، درخواست ۱۱ هزار و ۱۳۵ نفر در کارگروه های شهرستانی ثبت سامانه سجاد شده که از این تعداد اطلاعات ۸ هزار نفر در این کارگروه تایید شد.

وی با اشاره به مراحل ثبت نام و تایید برای پرداخت اعتبارات تسهیلاتی به خسارت دیدگان گفت: درخواست ها در کارگروه های شهرستانی و استانی و بر اساس اطلاعات سامانه سجاد بررسی و استخراج می شود و برای تایید نهایی به تهران ارجاع می شود.

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش خسارت‌های بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون درخواست پنج هزار و ۴۰۰ بهره بردار بخش کشاورزی استان در سامانه سجاد ثبت شده است.

ابلاغ ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای کشاورزان سیلزده خراسان شمالی 

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی هم گفت: برای جبران خسارات سیل به بخش کشاورزی استان ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی ابلاغ شده است.

علی بهنام فر اظهار داشت: اعتبارات تسهیلاتی به چند بانک عامل ابلاغ شده که ۹۰ میلیارد ریال از این اعتبارات مربوط به بانک کشاورزی است.

وی تاکید کرد: البته میزان خسارات وارد شده به کشاورزان، بسیار بیشتر از این رقم است و این تسهیلات، کفایت جبران زیان های این بخش را نمی کند.

بهنام فر خاطرنشان کرد: یکی از رویکردها این است که سقف تسهیلات پایین آورده شود تا این اعتبار به همه مشمولان برسد که در این صورت، رقم پرداختی بسیار ناچیز خواهد بود.

وی گفت: اقدامات و کارها برای پرداخت تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده در کارگروه های شهرستانی و استانی پیگیری شده و خراسان شمالی از استان های پیشرو در این زمینه است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی درباره سقف تسهیلات گفت: تسهیلات بر اساس میزان خسارت وارد شده و با توجه به شیوه نامه پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض تعلق می گیرد.

بر اساس این گزارش، حوادث طبیعی امسال حدود هفت هزار میلیارد ریال به کشاورزان خراسان شمالی خسارت وارد کرده است.

۷۱۸۵/‏۵۱۳۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =