۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 1488
کد خبر: 83405866
۰ نفر

برچسب‌ها

مداوا و رها سازی  حواصیل خاکستری در لنگرود

لاهیجان-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از مداوای حواصیل خاکستری مجروح و رهاسازی اش در طبیعت خبر داد.

 سید امین نجات روز دوشنبه  گفت:یک قطعه حواصیل خاکستری مجروح که توسط شهروند علاقمند به طبیعت تحویل پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله شده بود  پس از بهبودی و اطمینان از سلامت آن، در زیستگاه اصلی رها سازی شد.

 وی ضمن  سپاسگزاری از شهروندانی که اقدام به نجات پرندگان می کنند افزود:  حواصیل خاکستری با نام علمی  Ardea cinerea پرنده‌ای آبچر از خانواده حواصیلیان و از راسته لک‌لک‌سانان  محسوب می شود و این پرنده در ایران در زمستان از پراکندگی نسبتاً زیادی برخوردار بوده و به تعداد زیادی زاد ولد می‌کند.

وی  خاطرنشان کرد: حواصیل خاکستری پرنده‌ای بزرگ جثه به وزن یک  تا دو کیلوگرم است و قامتی بین ۹۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر  دارد و فاصله بین دو سر بال‌هایش به ۱۷۵ تا ۱۹۵ سانتی‌متر می‌رسد.

به گفته وی این پرنده  در آب‌های کم‌عمق به شکار ماهی، قورباغه و حشرات می‌پردازد و در عین‌حال ممکن است پستانداران کوچک، خزندگان، جوجه‌ها و پرندگان کوچکی همچون پاشلک، مرغ باران و جوجه اردک را نیز شکار کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: همه افراد می بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند تا بتوانیم محیط زیست را در تعادل حفظ نماییم.

وی افزود: احساس مسئولیت شهروندان در قبال پرندگان و سایر جانوران سرمایه بسیار مهم در حفظ محیط زیست و حفاظت از جانواران است و با چنین سرمایه ای است که همه موجودات  و محیط زیست حفظ خواهند شد و گرنه از توان یک تشکیلات خارج است .

شهرستان لنگرود با حدود 140هزار نفر جمعیت دارای سه بخش مرکزی ، کومله و بخش اطاقور و پنج شهر  در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

6029 /6030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =