برنامه مقابله با آسیب‌های اجتماعی در هشترود تدوین شد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود با بیان اینکه مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه مسائل اجتماعی توسط کارگروه‌های تخصصی شناسایی و احصا شده است، اظهار داشت: بر این اساس ۸ آسیب اولویت دار در شهرستان شناسایی شده و دستگاه‌های متولی سند ۵ ساله و برنامه جامع برای مقابله با این آسیب‌ها را ارائه کرده‌اند.

امین امینیان روز دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی این شهرستان با اشاره به اهمیت بررسی آسیب‌های اجتماعی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با شورای عالی اجتماعی کشور که وظیفه و نقش سیاست‌گذاری کلان در حوزه مسائل و مشکلات اجتماعی را بر عهده دارد، آسیب‌های اجتماعی را اولویت اول و اساسی مشکلات کشور، حتی بالاتر از مشکلات اقتصادی برشمرده‌اند.

وی گفت: دستگاه‌های عضو کارگروه اجتماعی شهرستان علاوه بر وظایف ذاتی که در حوزه امور اجتماعی دارند نقش مضاعفی هم به جهت عضوت در کارگروه به عهده آن‌هاست و بر این اساس برابر با برنامه و سند چشم‌انداز ۵ ساله شهرستان که در حوزه امور اجتماعی تدوین می‌شود هر یک از دستگاه‌های عضو وظیفه و نقشی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر عهده خواهند داشت.

وی اعتیاد، طلاق، خودکشی، کودک همسری، افسردگی، نزاع و درگیری، عدم وجود نشاط اجتماعی و عدم وجود سواد رسانه‌ای را ۸ آسیب اولویت‌دار شهرستان عنوان کرد و افزود: برخی از این مسائل در سطح کشور جزو آسیب‌های عمده شناسایی شده‌اند و در برخی دیگر شهرستان از وضعیت نامناسب‌تری نسبت به میانگین استانی و کشوری برخوردار می‌باشد.


وی با تاکید بر اینکه بدون داشتن برنامه امکان پیشگیری و کاهش این آسیب ها را نداریم از دستگاه‌های عضو کارگروه امور اجتماعی شهرستان خواست تا با پرهیز از برخورد سلیقه‌ای با مسائل و مشکلات و برابر با دستورالعمل و برنامه‌هایی که در آن وظیفه هر یک از دستگاه‌ها به دقت مشخص شده است گام بردارند.


امینیان با بیان اینکه مسائل اجتماعی پیچیده و به هم وابسته است و به راحتی قابل حل شدن با یک نسخه نیست، اظهار داشت: ارتباط دادن تمامی مشکلات اجتماعی به مسائل اقتصادی صرفاً ساده‌سازی قضیه بوده و گرهی از مشکلات نخواهد گشود.


وی گفت: درصورتی که دستگاه‌ها برابر برنامه تعیین شده حرکت کنند در پایان سال می‌توانیم ارزیابی مشخصی از موفقیت‌آمیز یا عدم موفقیت آمیز بودن برنامه‌ها داشته باشیم.


فرماندار هشترود در ادامه با بیان اینکه نشاط اجتماعی از جمله مسائلی است که به دلیل پائین بودن سرانه فرهنگی و تفریحی در شهرستان مردم از آن کم بهره‌اند یا به عبارت بهتر بی بهره‌اند اظهار داشت: اقداماتی به منظور ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و تفریحی در شهرستان انجام شده است که از جمله آن می‌توان به بهره‌برداری از استخر شهر هشترود طی روزهای آینده، کلنگ‌زنی خانه جوان با اعتبار مصوب ۲.۶ میلیارد تومانی طی روزهای آینده، تامین اعتبار مجتمع فرهنگی در شهر هشترود و همچنین احداث خانه محله در محوطه پارک اشاره کرد.

۳۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =