عابدینی: در المپیک هم به مدال می رسم

تهران- ایرنا- نخستین مدال‌آور شمشیربازی ایران در مسابقات قهرمانی جهان، گفت: المپیک 2020 نیز به مدال خواهم رسید و برای دستیابی به این مهم، تمام توانم را به کار می بندم.

«مجتبی عابدینی» با درخشش خود در المپیک ۲۰۱۶ برزیل، نه تنها چشم جهانیان را به شمشیربازی ایران خیره کرد بلکه سبب شد این رشته ورزشی که پیش از این در کشور مهجور مانده بود، علاقه مندان زیادی پیدا کند.

حال او در رقابت های جهانی مجارستان درخشید تا علاوه بر کسب مدال برنز که برای نخستین بار در تاریخ شمشیربازی ایران در رقابت های جهانی کسب شده است، سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را در بخش انفرادی اسلحه سابر نیز بدست آورد.

عابدینی امروز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا درباره این موفقیت گفت: رقابت های جهانی پس از المپیک در بالاترین سطح قرار دارد. پیش از این، مدال جام جهانی، آسیایی و گرندپری را بدست آورده بودم و دوست داشتم که مدال جهانی رانیز کسب کنم که خوشبختانه موفق شدم. هرچند متاسفانه مسئولان وزارت ورزش و جوانان تا این لحظه هیچ پیام تبریک و دلگرم کننده ای منتشر نکردند تا کمی خستگی بر تن ما بماند.

ملی پوش اسلحه سابر ایران افزود: همه بزرگان شمشیربازی دنیا در این رقابت ها جمع بودند و موفق شدم «مکس هارتونگ» از آٖلمان و «کمیل ابراهیموف» روسیه ای که نفر چهارم جهان است را شکست دهم. البته در نیمه نهایی به دلیل سردردی که داشتم به فینال نرسیدم. با این حال کسب مدال برنز نیز بسیار ارزشمند است.

این قهرمان ادامه داد: متاسفانه ارزش و اعتبار لازم به ما داده نمی شود و قراردادم برای یک فصل لیگ، فقط ۹ میلیون تومان است که جای تاسف دارد. در سایر کشورها به ورزشکاران المپیکی و مدال آور در رقابت‌های جهانی اهمیت می دهند و آنها را از نظر مالی تامین می کنند. در سوی مقابل، نه تنها از ما حمایت لازم از ما نمی شود، بلکه در سالن تمرینی قدیمی که باید به موزه تبدیل شود تمرین کرده و صاحب موفقیت می شویم.

وی ادامه داد: شمشیربازان سایر کشور ها با چند نفر همراه و ماساژور و امکانات زیاد در مسابقات بین المللی و جهانی حاضر می شوند، ولی ما با دستان خالی و همان تمریناتی که در سالن های به دور از استاندارد انجام می دهیم، به مدال می رسیم.

او افزود: زمانی که به مدال رسیدم همه بازیکنان خارجی حاضر در رقابت ها شگفت زده بودند و به ما تبریم می گفتند.

عابدینی با تاکید بر اینکه هدف اصلی او در رقابت های مجارستان کسب سهمیه تیمی برای المپیک ۲۰۲۰ بود، گفت: تمام تلاشم و سایر اعضای تیم کسب مدال در بخش تیمی بود که به نتیجه نرسیدیم. ولی خداوند کمک کرد تا در بخش انفرادی صاحب مدال شوم و این قول را به مردم می دهم که در المپیک هم روی سکو می روم.

عابدینی در خصوص شانس تیم اسلحه سابر ایران برای کسب سهیمه المپیک افزود: تقریا ۸۰ درصد راه را برای کسب سهیمه المپیک طی کردیم و چهار رقابت دیگر برای راهیابی به توکیو باقی مانده که امیدوارم در ۲ رقابت پیش رو که در الجزایر و ایتالیا است، کار را تمام کنیم.

وی به تاثیر «پیمان فخری» سرمربی تیم ملی در این موفقیت اشاره کرد و افزود: راهنمایی ها و انگیزه ای که سرمربی تیم به من و سایر بازیکنان داد بی نظیر بود و او در حقیقت کمک شایانی برای روند رو به رشد همه ما ایفا کرد.

نفر چهارم المپیک ۲۰۱۶ برزیل درباره اینکه تجربه او چقدر در کسب مدال تاثیر داشته است؟ اظهار داشت: خوب پشت سر این موفقیت ها، سال ها تجربه نهفته است. جالب اینکه من در ۲۶ تیرماه ۱۳۷۶ وارد رشته شمشیربازی شدم و پس از ۲۲ سال مصادف با ورودم به این رشته ورزشی، سرانجام مدال جهانی را کسب کردم.

عابدینی خاطرنشان کرد: از همسرم که همیشه حمایتم کرده و در روزهای سخت صبوری نشان داده تشکر می کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =