۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبرنگار: 2169
کد خبر: 83405849
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۲۰۰ عدد قرص غیرمجاز در مهاباد کشف شد

مهاباد - ایرنا - فرمانده انتظامی مهاباد گفت: ماموران این فرماندهی، فرد مختلف را در این شهرستان با کوله پشتی حاوی چهار هزار و ۲۱۴ عدد قرص غیرمجاز جنسی و تقویتی دستگیر کردند.

سرهنگ رضا ظهیریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فرد شب گذشته در یکی از خیابان‌های این شهر در حال پرسه‌زدن بود که ماموران به وی مشکوک شده و پس از بازرسی، این تعداد داروی غیرمجاز را کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به اینکه توزیع دارو باید در داروخانه‌ها و با نظارت پزشک داروساز انجام شود، اضافه کرد: توزیع هرگونه دارو و قرص خارج از شبکه توزیع دارو غیرقانونی بوده و ماموران انتظامی با توزیع‌کنندگان این اقلام برخوردهای قانونی انجام می‌دهند.

وی اظهار کرد: بسته‌بندی و شرایط نگهداری این داروهای غیرمجاز نامناسب بود و توزیع آن در بین شهروندان می‌توانست سلامتی آنان را با خطر مواجه سازد.

سرهنگ ظهیریان از شهروندان نیز خواست که اقلام داروی مورد نیاز خود را از داروخانه‌ها تهیه کنند و در صورت مشاهده توزیع این اقلام در فروشگاه‌ها و افراد دوره گرد، موضوع را به نیروی انتظامی یا کارشناسان شبکه بهداشت و درمان اطلاع دهند.

هفته گذشته نیز بیش از ۱۲ هزار عدد انواع قرص غیرمجاز و فاقد پروانه ساخت با تلاش مأموران انتظامی مهاباد در سطح این شهرستان کشف و ضبط شده بود.

مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری‌ها و بداخلاقی‌های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنج‌گانه انتظامی آذربایجان‌غربی در سال جاری اعلام شده است.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر در جنوب اذربایجان‌غربی واقع شده است.

۳۰۲۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =