۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83405808
۰ نفر

برچسب‌ها

فرایند دریافت قبوض الکترونیکی برق برای مخاطبان اعلام شد

بوشهر- ایرنا- فرایند دریافت قبوض الکترونیکی برق برای مشترکان مشخص و اعلام شده تا مردم بتوانند از مهرماه امسال با انجام اقدام‌های مورد نیاز هزینه‌های برق مصرفی خود را بصورت پیامکی دریافت کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در این فرایند مشترکان می توانند از ۲ روش برای دریافت پیامک قبض الکترونیکی برق خود استفاده کنند که روش نخست برای اقدام در زمینه دریافت قبض به صورت پیامکی می توانند با گرفتن کد دستوری *۱* شناسه قبض# و ارسال آن به سر شماره های ۵۰۰۰۱۷۷۱۱۲۱ و یا ۲۰۰۰۱۵۲۱ اقدام کنند.

اردشیر مذکوری افزود: مشترکان گرامی در صورت تعویض خط تلفن همراه یا در صورت مستاجر بودن و تعویض منزل باید کد دستوری *۲* را به سرشماره های یاد شده ارسال و از این طریق نسبت به حذف شماره تلفن خود اقدام و سپس طبق روش یاد شده برای دریافت قبض به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

وی اظهار داشت: در روش دوم برای اقدام در زمینه دریافت قبض به صورت پیامکی مشترکان می توانند شماره تلفن سرپرستان خانوار را در منازل خود به صورت حضوری به ماموران قرائت ارائه دهند.

مذکوری ادامه داد: مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر و مراجعه به پورتال این شرکت به ترتیب روش های دوم و سوم برای اقدام در زمینه دریافت قبض برق بصورت پیامکی است.

وی افزود: این اقدام که با هدف کاهش مصرف کاغذ به عنوان گامی مهم در راستای تحقق مدیریت سبز توسط وزارت نیرو اجرا شده و در صورت تحقق بسیاری از مشکلات مشترکان از جمله تحویل نگرفتن قبض (به دلیل حضور نداشتن در خانه) و نیاز مراجعه های حضوری برطرف خواهد شد.

مذکوری ادامه داد: با حذف قبوض کاغذی یک سوم نیروها در بخش‌های قرائت و توزیع در بخش‌های دیگر مشغول به فعالیت شده و هیچ نیرویی از شرکت های توزیع برق اخراج نمی شود.

وی یادآور شد: شبکه توزیع اکنون در بخش اتوماسیون نیازمند توجه جدی است زیرا صنعت برق با روش‌های کهنه قبلی قابل مدیریت نیست.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =