۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۲
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 83405791
۰ نفر
جذب کودکان و نوجوانان به مسجد افتخار برای فعالان این عرصه است

بوشهر- ایرنا- رئیس ستاد هماهنکی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: هدایت و جذب کودکان و نوجوانان به مساجد بزرگترین نشان و افتخار برای فعالان این عرصه است.

حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی روز دوشنبه در گردهمایی بچه‌های مسجد در شهر برازجان استان بوشهر افزود: اگر امروز جمهوری اسلامی با اقتدار پهپاد آمریکایی را شکار می‌کند از اصالت فرزندان ایران زمین است که غیرت و دلیری را از بچه‌های مسجد به ارث برده‌اند.

وی بیان کرد: فضای مسجد اعتلا، ارتقا و همدلی است و فعالیت‌های گروهی در مساجد به بچه‌های ما زندگی اجتماعی یاد می‌دهند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهارداشت: پایتخت نهاد فرهنگ و هنر مساجد ایران امسال راه اندازی شده که همه کانون‌های فعال می‌توانند فعالیت‌های خود را در سامانه فضای بچه‌های مسجد ثبت کنند و عنوان "فهما" را به خود اختصاص دهند.

ارزانی اضافه کرد: این عنوان مزایایی از جمله ارتقای جایگاه استانی، اعزام تیمی از فعالان برجسته کانون‌ها به سایر ملل و استفاده از تجربیات یکدیگر دارد.

وی همچنین بر رسانه‌ای شدن همه فعالیت‌های کانون‌ها و مساجد تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: استان بوشهر با ۴۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد ۳۲ هزار عضو دراستان بوشهر دارد که ظرفیت خوبی برای تربیت دینی در جامعه است.

فاطمه کرمپور افزود: مساجد ظرفیت این را دارند که در تحولات اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش بسزایی داشته باشند.

وی بیان کرد: ۲۰۰ کانون که نیمی از این تعداد است در دشتستان فعالیت می‌کنند که قابلیت بسیار خوبی در کارکردهای اصلی این کانون‌ها هستند.

کرمپور بر فعالیت‌های کانون در سامانه بچه‌های مسجد برای حمایت‌های مختلف تاکید کرد.

امام جمعه برازجان گفت: همه رزمندگان ما در همین کانون‌های مساجد پرورش یافته‌اند و این نشان از اهمیت و اثرات ژرف فضای مسجد در تربیت افراد است.

حجت الاسلام حسن مصلح افزود: کانون مصلی برازجان از فعال‌ترین کانون‌های فرهنگی هنری استان بوشهر است که مقام‌های کشوری را از آن خود کرده است و انواع کارکردهای فرهنگی و هنری و آموزشی در آن برای نوجوانان و جوانان صورت می‌گیرد.

در این آئین از کانون فرهنگی الغدیر برازجان به عنوان یکی از کانون‌های فعال و برتر استان بوشهر تجلیل شد.

۷۲۱۳/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =