۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۵
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83405772
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز رادیوتراپی قزوین امسال راه اندازی می شود

قزوین - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: بخش رادیوتراپی استان هم اینک در روزهای آخر ساخت قرار داشته و تا پایان سال راه اندازی می شود.

منوچهر مهرام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: احداث این مرکز با همت خیران شروع شده و پایان آن هم با اراده خیران رقم خواهد خورد.

وی اضافه کرد: یکی از دستگاه‌های شتاب دهنده این مرکز نیز با وجود همه سنگ اندازی های غرب وارد کشور شده است و ظرف هفته‌های آینده از گمرک ترخیص می‌شود.

مهرام ادامه داد: تلاش می‌کنیم شتاب دهنده دوم نیز به هر شکل ممکن به استان اختصاص یابد تا مرکز رادیوتراپی استان بتواند هرچه زودتر جهت رفاه حال بیماران راه اندازی شود.

وی در خصوص بیمارستان نیمه کاره دولتی الوند نیز گفت: ساخت این بیمارستان طی تفاهم نامه‌ای بین وزیر بهداشت و استان با اهدای ساختمان نیمه کاره از سوی شورای شهر الوند آغاز شد اما به علت محدودیت‌های مالی دولت، روند تزریق منابع کند است و در صورتی که اعتبارات افزایش یابد در تکمیل آن تسریع خواهد شد.

مهرام همچنین با اشاره به وضعیت بیمارستان خیریه رحیمیان الوند نیز که از چند ماه گذشته تعطیل است، اظهار داشت: پیش از این دانشگاه از طریق قرارداد خرید خدمت با این بیمارستان همکاری داشت اما با توجه به نبود ردیف اعتباری جداگانه جهت این امر، ناچار از درآمدهای دانشگاه، هزینه‌های آن پرداخت می شد که در شرایط فعلی تأمین این هزینه‌ها هم برای دانشگاه مقدور نبود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به نشست اخیر درباره بیمارستان رحیمیان، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی که قبلاً با اختصاص ردیف بودجه جهت تداوم خرید خدمت این بیمارستان مخالف بود، اکنون موافقت خود را اعلام کرده و ما منتظر پاسخ هیأت مدیره بیمارستان رحیمیان هستیم.

مهرام افزود: البته راه حل دیگر که از سوی خود هیأت مدیره بیمارستان پیشنهاد شده، پرداخت ۲۳۰ میلیارد ریال بدهی آن و واگذاری به بخش دولتی است که به تأمین نیروی انسانی و تعریف چارت تشکیلاتی از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و وزارت بهداشت نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به کمبود شدید تخت بیمارستانی در قزوین اظهار داشت: متوسط سرانه تخت بیمارستانی با احتساب بیمارستان‌های خصوصی، خیریه و تأمین اجتماعی در استان ۱.۵ به ازای هر هزار نفر جمعیت بوده که کمتر از متوسط کشوری است.

مهرام افزود: در صورت احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین که بزرگترین طرح بیمارستانی در تاریخ استان است، بخشی از این کمبود مرتفع خواهد شد.

۷۳۸۸*۶۱۰۱

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =