هشدار وزارت بهداشت ترکیه نسبت به شیوع ویروس نیل غربی در استانبول

تهران - ایرنا - وزارت بهداشت ترکیه در بیانیه ای رسمی با اشاره به شناسایی ویروس نیل غربی در استانبول اعلام کرد که تا کنون 4 نفر مبتلا به ویروس نیل غربی در استانبول شناسایی شده است.

به گزارش روز یکشنبه شبکه تلویزیونی ان تی وی، مراکز سلامت و بیمارستان های استانبول در حال همکاری نزدیک با وزارت بهداشت ترکیه هستند و انجام آزمایشات افراد نزدیک خانواده های بیماران مبتلا به این ویروس در دستور کار قرار گرفته واطلاعات لازم به آنان داده شده است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه این ویروس می تواند از طریق نیش زدن پشه ها منتقل شود تصریح شده است: اساس اقدامات برای جلوگیری از شیوع این بیماری کاهش پشه ها در مناطق مساعد برای رشد و شیوع آنان و جلوگیری از نیش زدن انسان ها توسط پشه ها است. در این راستا مناطقی که پشه ها در آن بیشتر رشد کرده اند شناسایی شده و به همراه شهرداری کلانشهر استانبول اقدامات برای سمپاشی ها آغاز شده است.

ویروس نیل غربی باعث شیوع بیماری های مرگبار در اسب ها، پرندگان و انسان ها می شود. این ویروس به طور عمده پرندگان را آلوده می کند، ولی برای آلوده سازی انسان ها، سگ ها، اسب ها و خفاش ها نیز شناخته شده است. از آنجا که این ویروس از طریق پشه ها از انسانی به انسان دیگر نیز منتقل می شود یک ویروس با درصد شیوع بسیار بالا به حساب می آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =