۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۸
کد خبرنگار: 2211
کد خبر: 83405707
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی جنگل ها و مراتع باشت مهار شد

گچساران - ایرنا - فرماندار باشت گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه حفاظت شده خامی حد فاصل روستاهای شاه بهرام، شادگان و فتح در این شهرستان پس از ۵۶ ساعت تلاش امدادگران مهار شد.

سید مسعود حسینی یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی که ساعت ۱۶ روز جمعه شروع شده بود در نهایت مهار شد.

وی بیان کرد: هم اکنون تعدادی از نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست در منطقه حضور دارند تا در صورت فوران دوباره شعله های آتش اقدام به اطفای حریق کنند.

فرماندار باشت با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ نفر از نیروهای مردمی و دستگاه های اجرایی برای مهار آتش در جنگل ها و مراتع این شهرستان مشارکت کردند گفت: تلاش امدادگران برای خاموش کردن شعله های آتش در شرایط جغرافیایی بسیار سخت گذر و هوای گرم ستودنی است.

فرماندار باشت تصریح کرد: برای مهار این آتش سوزی در روز شنبه هفت سورتی پرواز بالگرد انجام شد و خسارت های آن به منابع طبیعی در ساعت های آینده برآورد می شود.

حسینی گفت: مراتع انبوه، باد شدید و سخت گذر بودن منطقه مهار آتش را با دشواری رو به رو کرده بود.

وی تاکید کرد: وسعت آتش سوزی پس از مهار و ارزیابی کارشناسان اعلام خواهد شد.

حسینی با اشاره به اینکه این آتش سوزی از کنار جاده شروع شد گفت: عامل آتش سوزی در جنگل ها و مراتع باشت به احتمال، خطای انسانی بوده است.

منطقه کوهستانی حفاظت شده خامی ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار وسعت دارد و سال ۷۸ با هدف حمایت از جمعیت جانوری به عنوان منطقه حفاظت شده تعیین شد.

این منطقه که در جنگل‌های زاگرس قرار دارد از پوشش جنگلی مناسبی برخوردار است. از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵ فقره آتش سوزی در باشت رخ داد.

۸۱۴۳/‏۶۱۱۰


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =