۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۵
کد خبرنگار: 1051
کد خبر: 83405704
۰ نفر

برچسب‌ها

پیگیر برقراری حق مناطق جنگی برای بازنشستگان هستیم

کرمانشاه- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با اشاره به پیگیری‌های انجام شده برای تحقق مناطق جنگی برای بازنشستگان گفت: تحقق این موضوع حق بازنشستگان است و با توجه به پیگیری‌های مؤثر مهندس بازوند و بهره گیری از توان سایر مجموعه‌ها امیدواریم این موضوع محقق شود.

به گزارش ایرنا، افشین کریمی روز یکشنبه در دیدار با مسئولین کانون‌های بازنشستگان ادارات افزود: ما شرایط سخت بازنشستگان را درک می‌کنیم لذا به هر برنامه‌ای که در راستای حل مشکلات بازنشستگان مؤثر باشد، توجه خواهیم کرد.

وی با بیان این اینکه بازنشستگان با راهکارهای خود می‌توانند در تشکیل نهادهای مدنی مؤثر واقع شوند، ادامه داد: وقتی بازنشسته ای احساس کند که با ارائه نظرات و پیشنهادات خود می‌تواند بر روند توسعه‌ای جامعه مؤثر واقع شود این موضوع علاوه بر کمک کردن به حل مشکلات، در بازنشسته یک نوع احساس مسئولیت برای پیشبرد امور در جامعه ایجاد می‌کند.

کریمی همچنین خواستار در اختیار گذاشتن امکانات دستگاه‌های اجرایی و ادارات به بازنشستگان شد و گفت: هر اداره‌ای که هر نوع امکاناتی از قبیل ورزشی، فرهنگی و اجتماعی به کارمندان خود ارائه می‌کند، موظف است که به همان میزان آن امکانات را در اختیار بازنشستگان خود نیز قرار دهد.

وی تاکید کرد: اداراتی مانند ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی باید امکاناتی مانند مجموعه‌های ورزشی، فرهنگی و هنری خود را برای بازنشستگان فراهم و در این راستا با نیم بها قرار دادن و یا رایگان شدن بلیط‌های سینما و … برای این عزیزان اقدام کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه با بیان اینکه مطالبات بازنشستگان را از طریق ابلاغیه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی پیگیری خواهیم کرد، گفت: کارکنان ادارات موظف هستند که شأن و حرمت بازنشستگان را رعایت کنند و اگر مشاهده شود که اداره‌ای با بازنشسته ای برخوردی مناسب نداشته است حتماً با چنین اداره‌ای به صورت جدی برخورد و نتیجه این برخورد برای همگان مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید با بازنشستگان خود به منظور دریافت نظرات و پیشنهادات به صورت ماهانه یا فصلی با این عزیزان جلسه داشته باشند و همچنین برنامه‌ای تدوین نمایند که به صورت ماهانه در منازل بازنشستگان به منظور سرکشی از آنان حضور پیدا کنند.

کریمی همچنین گفت: موضوع انتخاب مشاور از بین بازنشستگان را پیگیری خواهم کرد زیرا این برنامه به طور قطع در پیشبرد امور بسیار مؤثر خواهد بود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشن بازنشستگان در روز پنچم شهریور ماه گفت: ما هرگونه کمک و پشتیبانی لازم را برای این موضوع که مؤثر باشد، انجام خواهیم داد اما محوریت کار با کانون بازنشستگان است که باید با دقت تمامی امور را پیگیری نمایند.

۸۰۶۶