۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۱
کد خبرنگار: 2187
کد خبر: 83405694
۰ نفر
مسئولانِ بدون برنامه، انرژی دستگاه‌ها را هدر می‌دهند

مشهد- ایرنا- فرماندار کاشمر گفت: مسئولان بدون برنامه انرژی و اعتبار دستگاه‌ها را هدر می‌دهند.

مسلم ساقی شامگاه یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان کاشمر افزود: باید مدیران دستگاه‌های اجرایی افق روشنی از حوزه مسئولیت خود ترسیم کرده و با برنامه ریزی اجازه دچار شدن به روز مرگی را ندهند همچنین انسجام مدیریتی در پیشبرد اهداف لازم است و جزیره‎ای عمل کردن از هیچ مدیری پذیرفته نیست.

وی اشتغال و رونق اقتصادی را یکی از دغدغه‌های پیش رو دانست و عنوان کرد: همه مدیران شهرستان باید بر اجرایی کردن طرح مثلث اقتصادی استاندار اهتمام داشته باشند.

فرماندار کاشمر گفت: با توجه به اینکه شرایط جامعه، کشور و منطقه خاص بوده و به خاطر تحریم‌های ظالمانه در شرایط خوبی قرار نداریم به همین خاطر باید تصمیمات و اقدامات متناسب با شرایط باشد.

ساقی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی با توجه به تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان اعتبارات کاهش یافته اما مدیران باید تکاپو و فعالیت بیشتری داشته باشند افزود: بسیاری از ظرفیت‌های شهرستان کاشمر ناشناخته مانده و مدیران تنها به اعتبارات دولتی که بسیار ناچیز است اکتفا کرده‎اند.

وی ادامه داد: امسال ۲۰۶ میلیارد و ۴۳۴ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی، نفت و گاز و ردیف ۱۴ برای کاشمر در نظر گرفته شده که بدون شک این اعتبارات نیاز شهرستان را برطرف نمی‌کند و باید‎ به دنبال راهکارهای جدید باشیم.

فرماندار کاشمر گفت: مدیر شهرستان باید اعتبارات دولتی را برای شروع کار پیگیری کند و گرنه با این اعتبارات ناچیز به اهداف دست پیدا نمی‌کنیم.

ساقی افزود: باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی، کارآفرینان، سرمایه گذاران و سرمایه‎داران نهایت بهره و استفاده را ببریم و بستر مناسب را برای سرمایه‎گذاران دیگر مناطق فراهم کنیم.

وی بر اولویت بندی طرحهای شهرستان کاشمر تاکید کرد و ادامه داد: اینکه بخواهیم به هر طرح، اعتباری به صورت قطره چکانی اختصاص دهیم به طور قطع فایده‎ای نخواهد داشت به ویژه اینکه چندین طرح نیمه تمام در شهرستان داریم که تاکنون میلیاردها ریال برای آنها هزینه شده ولی همچنان نیمه تمام مانده اند.

فرماندار کاشمر گفت: نباید به صرف توزیع اعتبارات اکتفا شود، بلکه باید با برنامه‎ریزی و هماهنگی بر طرح ها و پیشرفت فیزیکی آنها نظارت شود.

ساقی تاکید کرد: مدیران شهرستان کاشمر باید قبل از شورای برنامه‎ریزی برای گرفتن سهم بیشتر با مدیران استانی خود ارتباط برقرار می‌کردند اما متأسفانه برخی مدیران صبح امروز هنوز به دنبال اعتبار بودند.

وی ادامه داد: البته پروژه و طرح تعریف کردن هنر نیست، زیرا همین اتمام پروژه‌های نیمه تمام از محل اعتبارات دولتی به چندین سال زمان نیاز دارد اما جذب اعتبار یک هنر مدیریتی است و هر یک از مدیران شهرستانی که فعال‌تر باشد می‌تواند بخشی از اعتبارات در اختیار مدیران کل را برای شهرستان جذب کند بنابراین انتظارمان از مدیران شهرستانی مطالبه‌گری از مدیران استانی است.

فرماندار کاشمر بر نظارت جدی و دقیق نسبت به هزینه‌کرد اعتبارات توسط پیمانکاران و جذب به‌موقع اعتبارات تأکید کرد و گفت: متأسفانه در برخی از موارد در کاشمر به حوزه نظارت اهتمام جدی نشده است به‌طوری که در یک ماه گذشته مواردی مشاهده شد که جذب اعتبارات را به‌روزهای پایانی سال مالی موکول کرده بودند.

ساقی افزود: از محل اعتبارات استانی ۶۳ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال، از محل اعتبارات نفت و گاز ۴۳ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال، از محل اعتبارات متوازن امکانات کشور موضوع ردیف ۱۴ مبلغ ۹۹ میلیارد و ۸۲۳ میلیون ریال به شهرستان اختصاص یافته که در مقایسه با سال قبل شاهد رشد پنج و شش دهم درصدی اعتبارات هستیم.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

۷۴۹۷/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =