بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی مردم‌سالاری دینی است

مشهد-ایرنا- رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی تولد نظام سیاسی جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی است.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی شامگاه یکشنبه در مرحله دوم بیست و چهارمین دوره آموزشی طرح ولایت در رواق دارالمرحمه حرم امام رضا (ع) در مشهد افزود: انقلاب اسلامی در بعد سیاست، مردم سالاری دینی، امنیت و دفاع، فرهنگ و اعتقادات و اقتصاد جلوه‌های عمیقی از توانایی را در مقابل دیدگان بشر قرار داده است.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی توانست به عنوان یک الگو در مقابل دیدگان ملت‌های مسلمان و آزاده قرار گیرد. جمهوری اسلامی یک نظام سیاسی کارآمد است و دشمنان توان خود را جمع کرده‌اند تا مانع موفقیت‌های این نظام شوند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در عرصه‌های مختلف سیاسی، دفاعی و امنیتی کارآمد هستیم و رشد چشمگیر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به خاطر توجه به مختصات حکومت علوی و عاشورایی است.
سردار سلیمانی افزود: نظام جمهوری اسلامی و انقلاب از هم جدایی ناپذیر است و موفقیت هر کدام، موفقیت دیگری است و نفوذ جمهوری اسلامی در دیگر کشورها به خاطر قدرت نرم آن است.
وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی هم یک ملت غنی و قوی هستیم ادامه داد: حضور مردم و جوانان در مراسم راهپیمایی، عزاداری‌های محرم، صفر، پیاده روی اربعین، امداد رسانی به هموطنان سیل زده و کمک به مظلومان دیگر کشورها نشانگر این فرهنگ غنی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در بعد اقتصادی هم جز قدرت‌های بزرگ دنیا هستیم و زیر ساخت‌های اقتصادی بالقوه و بالفعل در اختیار داریم و مشکلات اقتصادی کشور به خاطر عدم توجه به مختصات حکومت دینی، عاشورایی، اهداف انقلاب از طرفی و سرلوحه قراردادن نسخه‌های توسعه بانک جهانی از سویی دیگر است.
سردار سلیمانی با اشاره به رخدادهای اخیر در خلیج فارس هم افزود: امروز یک یگان کوچک ایرانی در مقابل چشم ابرقدرتها، نفتکش انگلیسی را به خاطر نقض مقررات توقیف می‌کند پس قدرت کنونی ما با زمان طاغوت قابل مقایسه نیست.
سردار سلیمانی ادامه داد: وظیفه کنونی ما سازماندهی جوانان و نوجوانان با همکاری روحانیون در ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار و تکمیل مرحله دولت سازی برای رسیدن به امت سازی و خلق تمدن نوین اسلامی است.
مسئول طرح ولایت سازمان بسیج دانشجویی کشور نیز در حاشیه این دوره آموزشی در خصوص این طرح به خبرنگار ایرنا گفت: برای برگزاری این دوره ۴۰ روزه ۱۳ هزار دانشجو از دانشگاه‌های مختلف ثبت نام کردند و پس از آزمون و مصاحبه چهار هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر برای حضور در این طرح برگزیده شدند.
حجت الاسلام امیر ابوالفضل حکمت ارجمند با بیان اینکه یکی از هدف‌های برگزاری این دوره، کادرسازی برای تحقق گام دوم انقلاب است افزود: بیشتر مدرسین دوره‌های آموزشی این طرح از استادان مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) هستند.
۷۵۰۷/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =