۸ طرح مخابراتی در شهرستان لردگان بهره‌برداری شد

شهرکرد- ایرنا- ۴ طرح فیبر نوری و ۴ سایت تلفن همراه با اعتباری افزون بر ۲۸ میلیارد ریال روز یکشنبه در شهرستان لردگان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این ۸ طرح خدمات اجباری روستایی (uso) شامل ۳ سایت تلفن همراه اول، یک سایت ایرانسل و چهار طرح فیبر نوری با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال بصورت مشارکتی با اداره‎کل فناوری اطلاعات این استان در شهرستان لردگان افتتاح شد که از این تعداد طرح، ۴ طرح فیبرنوری در روستاهای ارمندعلیا، سونک، بوگر و کینک در مرکز مخابرات روستای سونک لردگان به بهره‌برداری رسید.

حسن آقایی مدیرعامل منطقه مخابرات چهارمحال و بختیاری در آئین افتتاح این طرح‌ها اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌های لازم با اداره‌کل فناوری اطلاعات در خصوص استفاده از فیبر نوری در روستاهای استان برقرار شده است و دولت در زمینه هزینه کرد در اجرای این طرح‌ها اقدامات خوبی انجام داده است که نمونه ای از عدالت اجتماعی در ارتباطات به شمار می‌رود.

مدیرکل فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری نیز در این آئین با اشاره به مزایای این طرح‌های مخابراتی، اظهار داشت: افزایش پهنای باند، بالا بردن کیفیت خدمات ارتباطی و سرعت اینترنت از مزایای فیبر نوری به شمار می‌رود.

مرتضی بلالی دهکردی افزود: اتصال ۱۵۳ روستای شهرستان لردگان به شبکه اینترنت طبق سند اقتصادی این شهرستان انجام شده است.

طرح خدمات اجباری روستایی (USO) با هدف توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف کشور و الزامات دولت در خصوص تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف روستایی و دورافتاده اجرا می‌شود.

شهرستان لردگان در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =