۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۰
کد خبرنگار: 1408
کد خبر: 83405545
۰ نفر

برچسب‌ها

 رانش زمین فیبرنوری پایانه رازی را قطع کرد

ارومیه- ایرنا- رانش زمین در محدوده روستای «کفچرین» از توابع شهرستان خوی، فیبر نوری منطقه را قطع کرد و با اختلال در شبکه اینترنت پایانه رازی، مشکلاتی را برای مسافران رقم زد.

سیدمحمدعابدی فرماندار خوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تأیید این موضوع گفت: رانش زمین زیرساخت‌های مخابراتی از جمله فیبر نوری را تخریب کرده و مشکلاتی را برای مسافران داخلی و خارجی که قصد تردد از این مرز را داشتند، به وجود آورد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش مسؤولان مخابرات این مشکل برطرف شد و با اتصال مجدد فیبر نوری تردد مسافران در این مرز جریان یافت بطوری که هم اکنون تنها ۶۰ نفر مسافر از سمت ترکیه جهت تشریفات گمرکی در صف هستند.
در چند روز گذشته رانش زمین در روستا کفچرین و محدوده آن به ۱٧ واحد مسکونی روستایی و زیرساخت‌های برق و مخابرات و نیز راه‌های روستایی خساراتی وارد کرد.
مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان غربی است.
گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

۲۲ پایانه مرزی در کل کشور وجود دارد که بیش از یک پنجم آنها در آذربایجان‌غربی واقع است.

آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

۸۱۳۵/‏۶۱۸۵/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =