۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2083
کد خبر: 83405506
۰ نفر

برچسب‌ها

تیم اقتصادی دولت، نیازمند انسجام بیشتر است

شاهرود-ایرنا- عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تیم اقتصادی دولت نیازمند برنامه جامع بوده وباید منسجم‌تر عمل کند

سید حسن حسینی شاهرودی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از مناطق رانشی روستای حسین آباد کالپوش در گفت و گو با ایرنا افزود: بخش اقتصادی کشور بسیار پیچیده است و حوزه‌های صادرات، واردات، تولید، گردشگری و صنعت بهم مرتبط هستند، انسجام این بخش‌ها باید ازطریق دولت انجام شود.

وی تصریح کرد: تأخیر تدوین طرح جامع اقتصادی یکی از نقاط ضعف گروه اقتصادی دولت است که باید هر چه زودتر برطرف شود.

حسینی گفت: آنچه مجلس باید انجام دهد تصویب طرح جامع است، مجلس در کمیسیون اقتصادی برای بخش های مختلف اقداماتی انجام داده است.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه پولی و بانکی از بزرگترین مشکلات حوزه تولید است که نیازمند اقدامات مناسب می‌باشد.

وی با اعلام اینکه طرح جدیدی که سه سال بر روی آن کارشده و اکنون به صحن مجلس ارائه می‌شود، تصریح کرد: قانون اصلاح مالیات بر ارزش افزوده، طرح جامع بانکداری اسلامی، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قانون مناطق ویژه تجاری و اقتصادی از طرح‌هایی است که در اولویت مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح صندوق‌های مکانیزه از دیگر مواردی است که عدالت و شفافیت مالیاتی را به دنبال داشته و از فرار برخی واحدهای بزرگ در پرداخت مالیات جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالان اقتصادی به عنوان جهادگر با ایجاد اشتغال برای جوانان کشور تلاش می‌کنند.

حسینی شاهرودی با اشاره به بحران‌های موجود تصریح کرد: انسجام ملی و وحدت از راهکارهای اساسی برای برون رفت از بحران کنونی است.

وی برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان نظام جمهوری اسلامی هم گفت: تدوین برنامه جامع اقتصادی از راهکارهای اساسی برای برون رفت از بحران است.

تسریع در مطالعات زمین جدید حسین آباد کالپوش ضرورت دارد

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور قرار شد ظرف یک هفته مطالعات انجام و در۲ هفته کلنگ زنی صورت پذیرد.

وی افزود: مرمت و بازسازی واحدهای مسکونی که آسیب دیدگی کمتری دارند تا قبل از فصل زمستان انجام شود.

حسینی شاهرودی افزود: برای جا به جایی و اسکان مردم و تأمین اجاره بها قول‌هایی که به مردم داده شده باید عملیاتی شود.

رانش زمین اسفندماه سال گذشته در روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان باعث وارد شدن آسیب به زیرساخت‌ها و موجب تخلیه خانه‌های زیادی شد.

بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت روستای رضوان شامل ۱۲ روستا است که دستکم ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است، این بخش در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد.

شهرستان میامی با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان واقع است و بیش از ۸۰ درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می‌کنند.

۷۳۵۷/‏۶۱۶۷

اخبار مرتبط