کانون‌های مساجد در اجرای سند اجتماعی بوشهر مشارکت می‌کنند

بوشهر- ایرنا- سند اجتماعی استان بوشهر تصویب و گام‌های عملیاتی و اجرایی آن مشخص شده که در این مسیر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز مشارکت دارند.

استاندار بوشهر روز یکشنبه در نشست با مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد گفت: مساجد کشور ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت‌های فرهنگی است که باید با یک برنامه ریزی منظم از این فرصت نهایت بهره‌برداری صورت گیرد.

عبدالکریم گراوند افزود: بهره‌مندی از این ظرفیت و انجام فعالیت‌های مختلف فرهنگی زمینه‌سازی موثری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی یادآور شد: وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان بوشهر اکنون در مرحله خاکستری است و خدمات خوبی در حال انجام است.

گراوند ادامه داد: در این زمینه سند اجتماعی استان بوشهر تصویب شده و گام‌های عملیاتی و اجرایی آن نیز مشخص شده است.

وی اضافه کرد: در ارتباط با اعتبارات مورد نیاز کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر نیز این آمادگی وجود دارد تا اعتبارات مورد نیاز آنهارا در ردیف‌های بودجه بررسی و تامین کنیم.

دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد کشور گفت: با توجه به اینکه جامعه به سمت فردگرایی پیش می رود باید زمینه‌های بهره‌مندی از فضای مساجد شناسایی شود.

حبیب الله ارزانی گفت: در کانون‌های فرهنگی مساجد به فضای مجازی توجه ویژه‌ای شده زیرا این بخش در صورت توجه موثر ظرفیت‌های خوبی برای جوانان دارد.

مسئول کانون‌های فرهنگی مساجد استان بوشهر گفت: بیش از ۴۰۰ کانون فرهنگی در مساجد استان استان بوشهر فعال هستند که از ابتدای امسال براساس برنامه‌های ابلاغی فعالیت‌های خود را دنبال می کنند.

علیرضا پولاد افزود: سال گذشته از ۳.۴ میلیارد اعتبار اختصاص یافته به این کانون‌ها ۲ میلیارد ریال آن جذب شد.

۷۲۱۲/‏۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =