فعالان عرصه دامپزشکی نیازمند حمایت‌های مالی هستند

اردبیل - ایرنا- رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: در شرایط تحریم، فعالان عرصه دامپزشکی نیازمند حمایت‌ و تسهیلات مالی برای تامین نیازها و ارائه خدمات بهینه دامپزشکی هستند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صفری روز یکشنبه در نشست با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: تحریم‌های بیگانگان قیمت بسیاری از نهاده‌ها از قبیل واکسن، داروهای دامپزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی را افزایش داده و به همین دلیل حمایت از فعالان در عرصه دامپزشکی ضروری است.

وی بیان کرد: اعطای وام‌های با بهره کم، تسهیلات حمایتی و تامین سرمایه در گردش می تواند نقش موثری در افزایش فرآورده‌های دامی در کشور داشته باشد و فعالان این بخش با تقویت بسته های حمایتی دولت از آنها با نشاط تر به روستاییان خدمت خواهند کرد.

او اضافه کرد: اعضای سازمان نظام دامپزشکی بیش از ۳۹ هزار نفر نیروی متخصص و تحصیل کرده می‌باشند که ۸۰۰ نفر از این اعضا در استان اردبیل مشغول به فعالیت هستند.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: استان اردبیل جزو یکی از قطب های مهم کشاورزی و دامپروی محسوب میشود و حضور دامپزشکان نقش بسیار موثری در افزایش تولید محصولات دامی و تامین نیازهای غذایی جامعه دارد.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =