رشد فروش ۶۰ درصدی و ایفای تمام تعهدات ارزی هلدینگ دارویی شستا

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) از رشد ۶۰ درصدی فروش سه ماهه امسال نسبت به زمان مشابه در سال ۱۳۹۷ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شستا، پویا فرهت از هلدینگ‌های وابسته به شستا، گفت: به دلیل پیش‌بینی از شرایط تحریم‌ها، برنامه و اولویت شستا در سه ماه پایانی سال ۱۳۹۷ اختصاص تمام منابع برای خرید مواد اولیه بود و امروز در شرایطی قرار گرفتیم که هیچ مشکلی در تامین اقلام حیاتی نداریم.
وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۸ مسوولیت اجتماعی خود را تامین نیاز دارویی بیمارستان‌ها در نظر گرفتیم، اظهار داشت: با توجه به شرایط کشور شستا تصمیم گرفته است در تامین نیاز دارویی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دولتی هیچ خللی وارد نشود، لذا با اینکه در پرداختی‌های مالی از سوی این مراکز مشکلاتی وجود دارد ما بدون محدودیت همه نیازهای دارویی مراکز فوق‌الذکر را تامین می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین با اشاره به نامه اخیر بانک مرکزی که ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸ منتشر شده و اسامی ۱۰ شرکتی که به تعهدات ارزی خود پایبند نبوده‌اند اعلام شده است، تصریح کرد: در آن لیست هیچکدام از شرکت‌های وابسته به شستا و هلدینگ دارویی نیستند به دلیل اینکه همه تعهدات شرکت‌های تابعه ما یا پاس شده و یا در حال پرداخت است و عملاً تیپیکو تعهد رفع‌نشده ندارد.
فرهت با بیان اینکه سال ۱۳۹۷ قریب به ١٠هزار میلیارد تومان فروش داشتیم، ادامه داد: پیش‌بینی ما این است که در سال ۱۳۹۸ به فروش تجمیعی ۱۴ هزار میلیارد تومانی دست یابیم که با توجه به فروش بیش از ۳ هزار میلیارد تومانی سه ماهه اول سال ۱۳۹۸ تحقق این پیشی‌بینی دور از دسترس نیست.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =