اساسنامه موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیاز به بازنگری دارد

تهران- ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اساسنامه موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیاز به بازنگری و بررسی دارد و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها باید به‌روزرسانی شوند.

به گزارش بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدعلی شهیدی روز یکشنبه در مجمع عمومی موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار و برگزاری مجمع در زمان مقرر گفت: یکی از اقداماتی که در ابتدای ورود به بنیاد آن را اجرایی کردیم تدوین سند چشم‌انداز کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت بنیاد شهید بود و بخشی از آرامش امروز جامعه ایثارگری مدیون همین برنامه‌ریزی‌ها برای آینده بود و این کار باید در موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار نیز انجام شود.
شهیدی ادامه داد: هدف اصلی موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی فعالیت و ارائه خدمات به گونه‌ای است که ایثارگران به خصوص جانبازان به واسطه این خدمات از منازل خود خارج شوند و روحیه شادابی و نشاط پیدا کنند.
معاون رییس جمهوری با تشکر از زحمات هیات مدیره و مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار گفت: خوشبختانه شاهد رضایت جانبازان در استفاده از مراکز تحت نظر این موسسه هستیم و لبخند رضایت این عزیزان برای ما بهترین دستاورد است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به ارائه توصیه‌هایی خطاب به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار پرداخت و گفت: باید سعی کنید ایثارگران استفاده کافی و مطلوب را از خدمات مجتمع‌ها ببرند و البته در کنار آن باید خدماتی به عموم جامعه نیز ارائه شود تا هزینه‌های جاری مجتمع‌ها و هزینه‌های نگهداری مطلوب از آن‌ها فراهم شود.
وی ضمن تأکید بر لزوم رعایت شئونات اسلامی در استفاده از مراکز افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی باید در کنار فعالیت‌های مجتمع‌ها انجام شود. همچنین با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور باید صرفه‌جویی لازم را در هزینه‌ها داشته باشید. برای به‌کارگیری نیروهای جدید در مجموعه نیز اولویت باید حتماً با ایثارگران باشد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به قرار داشتن مجتمع‌های فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در مراکز استان‌ها گفت: برای استفاده ایثارگرانی که در شهرستان‌های دیگر قرار دارند نیز باید برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شود تا این عزیزان نیز به نحو مطلوب از خدمات استفاده کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =