۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۰
کد خبرنگار: 1918
کد خبر: 83405372
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران با وزیر انرژی و آب تاجیکستان دیدار کرد

تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با وزیر انرژی و ذخایر آب این کشور و رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور دیدار کرد.

به گزارش سفارت ایران در دوشنبه، «محمدتقی صابری» در این دیدار با اشاره به دیدارهای اخیر میان مقامات عالی دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاری‌های همه‌جانبه ایران و تاجیکستان به‌ویژه در حوزه همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.

سفیر ایران در تاجیکستان آمادگی تهران را برایتقویت مناسبات با کشور هم دین، هم فرهنگ و هم زبان تاجیکستان اعلام کرد.

عثمان علی عثمان زاده، وزیر انرژی و ذخایر آب تاجیکستان نیز با اشاره به شروع فعالیت سفرای جدید دو کشور، از روند پیشبرد روابط در طی ماه‌های اخیر، ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: مناسبات فی‌مابین از جمله در حوزه پیشبرد اهداف و برنامه‌های کمیسیون مشترک بیش از پیش تقویت شود.

وی ضمن ابراز رضایت و قدردانی از فعالیت شرکت‌های ایرانی فعال در تاجیکستان، از مشارکت هر چه بیشتر شرکت‌های ایرانی در ارائه خدمات فنی و مهندسی و حضور در پروژه‌های عمرانی تاجیکستان استقبال کرد.

همچنین در این ملاقات، طرفین بر ضرورت برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فنی، علمی و فرهنگی دو کشور در طی ماه‌های آتی و نیز پیگیری مصوبات کمیسیون های قبلی تأکید کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =