اولیایی: خطر کنار گذاشته شدن از لیگ قهرمانان استقلال را تهدید می کند

تهران- ایرنا- عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال، گفت: با توجه به بدهی سنگین باشگاه استقلال به ۹ پیشکسوت خود، خطر کنار گذاشته شدن از لیگ قهرمانان این تیم را تهدید می کند.

کاظم اولیایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص بررسی وضعیت باشگاه های کشور در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال، گفت: پیش از ما دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه ها با ریاست «سهیل مهدی» مسئولیت بررسی وضعیت باشگاه ها را در راستای حرفه ایی سازی برعهده دارد و آنها گزارش خود را به هیات بدوی می دهند.

وی ادامه داد: هیات بدوی گزارش را بررسی می کند و سپس برای تایید به استیناف صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ ارسال می شود. اولویت نخست ما برای بررسی نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا هستند و سپس به سراغ سایر تیم های حاضر در لیگ برتر می رویم.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال، گفت: به غیر از تیم های لیگ برتری وضعیت باشگاه های لیگ دسته یک نیز از سوی ما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در مورد اینکه آیا احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا استقلال را تهدید می کند، اظهار داشت: وضعیت تیم ها در ۲ بخش سخت افزاری و نرم افزاری مورد بررسی قرار می گیرد و پرسپولیس و استقلال با توجه به امکانات ورزشگاه آزادی از نظر سخت افزاری با مشکل روبه رو نیستند.

اولیایی تصریح کرد: در بخش نرم افزاری اگر نمایندگان ما به خاطر صدور آرا محکوم شده باشند و نتوانند بدهی خود را پرداخت کنند با خطر حذف از لیگ قهرمانان روبه رو خواهند شد. در حال حاضر باشگاه استقلال به ۹ نفر از پیشکسوتان خود بدهی دارد و با توجه به آرای صادر شده موظف به پرداخت آن است.

وی تاکید کرد: اگر این ۹ نفر رضایت ندهند می توانند مانع از حضور استقلال در لیگ قهرمانان شوند و امیدوارم مسئولان باشگاه هرچه سریعتر این مشکل را برطرف کنند. بی تردید مدیران فعلی استقلال در این اتفاق مقصر نیستند و باید به کمک آنها رفت.

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ فوتبال، گفت: متاسفانه قانون استقلال و پرسپولیس را رها کرده و امروز نمی توانیم از مدیران باشگاه انتظار معجزه داشته باشیم. اگر این باشگاه ها دولتی هستند باید مورد حمایت قرار گیرند اما اگر خصوصی هستند باید واگذار شوند و امیدوارم مجلس تکلیف این دو باشگاه را مشخص کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =