حق‌التدریس‌ معلمان از مهرماه ماهانه واریز می‌شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس بند کاف تبصره ۱۲ قانون بودجه که از ابتدای سال ۹۸ اجرایی شده است با آغاز سال تحصیلی، حق‌التدریس‌ها را ماهانه پرداخت می‌کنیم.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، «علی اللهیار ترکمن» در پاسخ به این‌که آیا نباید حق‌التدریس معلمان به صورت ماهانه واریز می‌شد تا شاهد بروز معوقات هفت‌ماهه در پرداخت‌ها نباشیم؟ توضیح داد: مطالباتی داریم که از سال ۹۷ منتقل شده است که ریز محاسبه و به سازمان برنامه و بودجه منتقل شده است و در حال رایزنی و پیگیری هستیم که بودجه آن زودتر تخصیص یابد.

وی درباره حق‌التدریس معلمان که چندماهی است پرداخت آن به تعویق افتاده توضیحاتی ارائه و اظهار کرد: حق با معلمان است؛ ولی به دلیل محدودیت‌های مالی و شرایط خاص بودجه‌ای دولت این اتفاق افتاده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآورشد: معلمان مطمئن باشند ما پیگیر هستیم. درباره مبلغ و میزان این معوقات نیز قول داده بودم که مصاحبه‌ای با رسانه‌ها نداشته باشم؛ مگر بعد از واریز نهایی و تسویه معوقات باشد.

اللهیار ترکمن با تاکید بر اینکه باید یک‌بار برای همیشه موارد معوقه حقوق فرهنگیان چه پرسنلی و چه غیرپرسنلی را شفاف و منظم کنیم و برای آن یک برنامه مالی و زمانی منظم داشته باشیم، عنوان کرد: از پاییز سال ۹۷ امکانی برای ثبت بدهی‌ها در سامانه‌ای در وزارت اقتصاد فراهم شد و تمام معوقات را در آن سامانه ثبت کردیم که البته قبل از حسابرسی توسط وزارت اقتصاد فرایند پرداخت آن می‌تواند از سوی سازمان برنامه شروع شود.

وی درباره معوقات ۱۰ هزار میلیاردی آموزش و پرورش گفت که ۱۰ هزار میلیارد تومان تمام معوقات انباشته سال‌های گذشته است که در سامانه مذکور ثبت شده و در حال ورود به فرایند حسابرسی است.

معاون وزیر آموز، و پرورش خاطرنشان کرد: اکنون مطالبات منتقل شده از سال ۹۷ برای این وزارتخانه بسیار مهم و در اولویت است و پرداخت کامل مطالبات به توان خزانه در پرداخت منابع ریالی بستگی دارد./‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =