۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83405263
۰ نفر
پدیده‌های جوی سه روز آینده در نقاط مختلف کشور

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی پدیده‌های جوی و نوع مخاطره آنها را که طبق پیش‌بینی صورت گرفته طی سه روز آینده در نقاط مختلف کشور رخ می‌دهد، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، وقوع صاعقه، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، ناپایداری تابستانی در نوار شرقی ایران و وزش باد شدید و گرد و خاک اعلام کرد.

به گزارش سازمان هواشناسی، بر اساس پیش بینی این سازمان بعدازظهر یکشنبه ۳۰ تیرماه و بعدازظهر دوشنبه ۳۱ تیرماه شاهد رشد ابر همرفتی و توفان تندری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق هرمزگان به خصوص شمال، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب و جنوب غرب کرمان، جنوب شرق فارس خواهیم بود که رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی به همراه خواهد داشت که تا غروب روز دوشنبه ادامه دارد.

وقوع صاعقه، سیلابی شدن مسیل‌ها و رو دخانه‌ها پدیده دیگری است که روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه (۳۰ و ۳۱ تیرماه و اول مرداد) رخ می‌دهد که موجب ناپایداری تابستانی در نوار شرقی ایران می‌شود. از این رو توصیه می‌شود هموطنان به علت جاری شدن روان‌آب از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی خودداری کنند.

وزش باد شدید و گرد و خاک دیگر پدیده ای است که یکشنبه ۳۰ تیرماه در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، جنوب خراسان رضوی، شرق کرمان، دوشنبه ۳۱ تیر در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، جنوب خراسان رضوی، شرق کرمان و سه‌شنبه اول مرداد در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، جنوب خراسان رضوی، شرق کرمان رخ می‌دهد و تا اواخر وقت سه‌شنبه ادامه دارد.

کاهش شدید دید به مقادیر کمتر از ۱۰۰۰ متر در برخی جاده‌های منطقه، اختلال در ترافیک جاده‌ای و کاهش کیفیت هوا عواقب این پدیده است از این رو به هموطنان توصیه می‌شود از تردد غیرضروری خودداری و با اطلاع از وضعیت جوی فعلی و پیش بینی آن تردد کنند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =