۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۱
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 83405259
۰ نفر

برچسب‌ها

پهنه بندی حریم مشهد مشکلات حاشیه این شهر را برطرف می کند

مشهد-ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرایی شدن طرح پهنه بندی حریم شهر مشهد بسیاری از مشکلات خدماتی و اداری روستاهای حاشیه این شهر بر طرف خواهد شد.

وحید قربانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس مجوزی که وزارت راه و شهرسازی در طرح جامع شهر مشهد داده است طرح پهنه بندی حریم شهر در حال تدوین است.

وی ادامه داد: تهیه و تدوین این طرح از سه ماه گذشته آغاز شده است و تا پایان سال طرح یاد شده آماده و تصویب خواهد شد و با توجه به مشکلاتی که هم اکنون مناطق حاشیه ای شهر با آن درگیر است به نظر می رسد این مشکلات با طرح پهنه بندی حریم مشهد ساماندهی شده و دیگر نیازی به تقسیم شهرستان و یا ارتقای روستاهای پر جمعیت مشهد به شهر و دیگر تغییرات در حدود تقسیمات کشوری شهرستان نباشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس قانون، روستاهای مراکز بخش با هرجمعیتی که داشته باشند به شهر ارتقا می یابند که در این راستا چهار شهر جدید طی سال گذشته در استان تاسیس شده است.

قربانی شهرهای سمیع آباد تربت جام (مرکز بخش پائین جام)، حکم آباد جوین (مرکز بخش عطا ملک)، مشکان خوشاب (مرکز بخش مشکان) و ریواده جغتای (مرکز بخش هلالی) را چهار شهر تاسیس شده خراسان رضوی در سال ۱۳۹۷ معرفی کرد.

وی اضافه کرد: احکام تبدیل سه روستای دیگر برای ارتقای به شهر ابلاغ شده است.

۳۲۲۱/‏۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =