امکان انتقال هوایی افراد حادثه دیده به مراکز درمانی خارج از محل سکونت آنان فراهم شد

تهران- ایرنا - رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از امضاء تفاهم نامه همکاری های آموزشی و مشارکتی با شرکت گردشگری و مسافربری «علی بابا» برای انتقال هوایی بیماران به شهرهای محل درمان، فراهم آوردن شرایط و امکانات سفر برای کودکان در شرایط دشوار، حادثه و یا شرایط مشابه و انتقال مجروحان و افراد آسیب دیده از حوادث به مراکز درمانی خارج از محل سکونت آنان خبر داد.

«محمد نصیری» روز یکشنبه در حاشیه آیین امضاء این تفاهم نامه همکاری آموزشی و مشارکتی با «میرنیما قاضی» مدیرعامل شرکت گردشگری و مسافربری «علی بابا» با بیان این مطلب که حیطه فعالیت جمعیت هلال احمر با صنعت گردشگری پیوند خورده است، افزود: اعزام کاروان های سلامت داوطلبان به مناطق محروم و دور افتاده، یکی از طرح های موفق جمعیت هلال احمر است که نیاز فروانی به تقویت زیرساخت های حمل و نقل تیم درمانی و نیز انتقال بیماران برای تکمیل روند درمانی به مراکز استان ها دارد، بنابراین مشارکت بنگاه های اقتصادی در فعالیت های اجتماعی می تواند زمینه ارایه خدمات بهتر به نیازمندان را فراهم آورد.

وی با اشاره به اثربخشی بسیار طرح ملی کاروان سلامت، خاطرنشان کرد: علاوه بر اقبال عمومی و رضایتمندی بهره وران خدمات این کاروان ها، توجه به نیاز ساکنان محروم حائز اهمیت است که آنها احساس کنند فراموش نشده اند.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: فارغ از اینکه هویت داوطلبی، در دنیا اصالت بسیاری دارد اما سعی بر آن است تا با آموزش های مورد نیاز داوطلبان، آنها را برای پاسخگویی موثر در برابر حادثه ها آماده تر ساخت.
نصیری در این مراسم از تامین امکانات مورد نیاز برای ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی به ایتام معرفی شده از سوی شرکت گردشگری و مسافربری علی بابا خبر داد.
مدیرعامل شرکت گردشگری و مسافربری علی بابا نیز در این مراسم با بیان اینکه به عنوان بخشی از بدنه صنعت گردشگری، سهمی در انجام مسوولیت پذیری اجتماعی دارد، اضافه کرد: حمل و نقل و اسکان، دو بخش بزرگ اقتصادی این صنعت محسوب می شود که آمادگی خود را برای ارایه خدمات به نیازمندان در شرایط عادی و به خصوص در شرایط اضطرار اعلام می کنیم.
قاضی، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این شرکت برای کمک رسانی به سیل زدگان، افزود: ظرفیت مناسبی در این شرکت برای امکانات حمل و نقل و انتقال بیماران، آسیب دیدگان و تیم های امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر به مناطق وجود دارد و در سیل استان خوزستان نیز چندین دستگاه اتوبوس برای جابجایی خانواده ها از نقاط پرخطر به مناطق امن ارسال شد.
وی با اشاره به ظرفیت موجود در این شرکت برای ارتباط با شبکه های حمل و نقل هوایی و ریلی تاکید کرد: تامین سرمایه غیر مادی در بستری از اعتماد و شفافیت به شکل جمعی برای پروژه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر و با هدف ایجاد تغییرات مثبت در سطح جامعه، چشم انداز این تفاهم نامه همکاری تعریف شده است.
در چارچوب تفاهم نامه همکاری که امروز با نصیری و قاضی در سازمان داوطلبان امضا شد، دو طرف توافق کردند همکاری های مشترک در زمینه آگاهی بخشی جهت پیشگیری وکاهش آثارحوادث وسوانح با رویکرد امداد رسانی، احیاء سلامت و ارتقای آن را تقویت کنند.
در این تفاهم نامه ۶ ماهه و قابل تمدید، مواردی مانند امکان انتقال هوایی گروه اعزامی متشکل از پزشکان متخصص و عمومی، پرستاران، پیرا پزشکان و جامعه پزشکی و امدادگران جمعیت هلال احمر به مقصد مورد نظر در داخل کشور و نیز سفر هوایی بیماران و یک نفر همراه به شهرهای محل درمان، فراهم آوردن شرایط و امکانات سفر برای کودکان در شرایط دشوار، حادثه و یا شرایط مشابه و همچنین انتقال مجروحان و افراد آسیب دیده از حوادث به مراکز درمانی خارج از محل سکونت موردتاکید قرار گرفته است.

«سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات ۷۱۷ هزار عضو داوطلب در چهار هزار و ۲۰۰ «خانه داوطلب عمومی» و «خانه هلال» به عنوان فعال‌ترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می‌برد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =