۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۶
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83405192
۰ نفر

برچسب‌ها

فراخوان ارائه آثار به جشنواره بین المللی فیلم رشد در گیلان

رشت - ایرنا- فراخوان ارایه آثار به چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های علمی، آموزشی و تربیتی رشد، هفدهمین جشنواره بین‌المللی معلمان و دانش‌آموزان و چهارمین جشنواره دانشجو معلمان فیلم‌ساز در استان گیلان منتشر و از علاقمندان برای شرکت در این جشنواره دعوت به عمل آمد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گیلان روز یکشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: علاقمندان برای ارائه آثار می توانند فرم فراخوان الکترونیکی را با توجه به آیین‌نامه جشنواره، تکمیل و از سایت Festival.roshd.ir کد رهگیری دریافت کنند.

محمد امجدی با بیان اینکه علاقمندان برای شرکت در این جشنواره بایستی آثار خود را حداکثر تا سی ام مرداد ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند، اظهار داشت: ارسال نسخه فیلم بر روی DVD به همراه کد رهگیری به صورت حضوری یا پستی صورت گیرد، بنابراین فیلم های فاقد کد رهگیری در جشنواره حضور نخواهند یافت.

وی خاطر نشان کرد: چهل و نهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در موضوعات رونق تولید، تعلیم و تربیت اسلامی، فرهنگ و تمدن، سبک زندگی، تعلیم و تربیت، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مشارکت اجتماعی و فرهنگی، حفظ سرمایه ملی، علم و زندگی و بخش ویژه است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه فیلم ها در قالب مستند علمی و آموزشی، مستند، داستانی کوتاه، پویانمایی و داستانی بلند پذیرفته می شود، اضافه کرد: تمامی فیلم های ارسالی باید دارای مضامین علمی، آموزشی و تربیتی باشد.

وی ادامه داد: از تاریخ تولید فیلم نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد، محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد، در هر لوح فشرده تنها یک فیلم ضبط شده و مشخصات کامل نام فیلم، کارگردان و زمان بر روی آن نوشته شود.

امجدی بیان داشت: فیلم هایی که کارگردان آن فرهنگی باشند، در گروه فرهنگیان فیلمساز مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت، بنابراین ارائه گواهی از اداره آموزش و پرورش مربوطه و کپی حکم کارگزینی برای فیلمسازان فرهنگی الزامی است.
وی با بیان اینکه فیلم هایی که کارگردان آن از دانشجو معلمان باشند، در گروه دانشجو معلمان فیلمساز مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت، خاطر نشان کرد: ارائه گواهی از پردیس فرهنگیان برای فیلمسازان این گروه الزامی است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان خاطر نشان کرد: آثار دانش آموزان فیلمساز نیز به شکل آزاد پذیرفته می شود، فیلم های دانش آموزانی که به صورت آزاد ثبت نام کرده اند، در صورت دارا بودن شرایط لازم، پذیرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هر بخش به بهترین آثار انتخاب شده از سوی هیئت داوران جوایزی اهدا می شود، اضافه کرد: فیلم برگزیده اول، تندیس زرین جشنواره به همراه جایزه نقدی، فیلم برگزیده دوم تندیس سیمین جشنواره به همراه جایزه نقدی و فیلم برگزیده سوم دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی دریافت می کند.
وی اظهار داشت: در هر بخش بنا به نظر هیئت داوران جوایز ویژه، تندیس زرین به همراه جایزه نقدی به بهترین فیلمنامه یا متن پژوهشی، بهترین تهیه کننده، بهترین تصویربرداری یا فیلمبرداری، بهترین تدوینگر، بهترین جلوه های ویژه، بهترین موسیقی متن و بهترین بازیگر تعلق می گیرد.
وی بیان داشت: در جشنواره فیلم رشد امسال، فرهنگیان، دانش‌آموزان و دانشجو معلمان فیلم‌ساز می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان ایرانشهر شمالی، ساختمان شماره چهار وزارت آموزش و پرورش (شهید سلیمی) - پلاک ۲۷۰ -دبیرخانه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی صندوق پستی: ۱۵۸۷۵/۴۸۷۴ ارسال کنند.

۷۲۸۶ /‏۶۰۳۰
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =