تکلیف سه عضو دانشجویی شورای ناظر بر نشریات مشخص شد

تهران – ایرنا – سه عضو دانشجویی شامل دو عضو اصلی و یک عضو علی البدل شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی مشخص شدند.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، پس از کش و قوس های فراوان بر سر هفدهمین دوره انتخابات سه عضو دانشجویی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی، تکلیف این انتخابات مشخص شد. این انتخابات از ۱۸ تا ۲۰ خرداد ماه در مجتمع عصر انقلاب برگزار شد.
در هفدهمین دوره انتخابات نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی، برای عضویت در شورای مرکزی ناظر بر این نشریات، میلاد مفاخری دانشجوی رشته مدیریت دانشگاه پیام نور در مقطع لیسانس به عنوان عضو اصلی به این شورا راه یافت.
در این همایش بیش از ۳۰۰ نفر از نمایندگان مدیران مسئول نشریات دانشگاهی یا نواب آنها شرکت کردند. برخی از مدیران مسئول به دلیل آغاز امتحانات پایان ترم یا دلایل دیگر امکان شرکت در این همایش را نداشتند.
انتخابات برای مشخص شدن یک عضو اصلی دیگر و عضو علی البدل این شورا به دور دوم کشیده شد. رقابت میان محمدرضا محمدی و محمدعلی کامفیروزی جریان داشت، اما کامفیروزی در میانه راه از شرکت در دور دوم انتخابات کناره گیری کرد.
در آخرین جلسه شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی با کناره گیری کامفیروزی موافقت شد.
محمدحسین عسگری مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، اظهار کرد: با کناره گیری کامفیروزی از شرکت در دور دوم انتخابات، محمدرضا محمدی از دانشگاه شاهد به عنوان عضو اصلی به شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی راه یافت. آرش جولاده دانشجوی دکتری دانشگاه تهران نیز به عنوان عضو علی البدل این شورا انتخاب شد.
مفاخری در دور اول انتخابات به عنوان عضو اصلی انتخاب شده بود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم (رئیس شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاهی)، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، یک نفر حقوقدان به انتخاب معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم، مدیرکل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و سه نفر از دانشجویان شامل دو عضو اصلی و یک نفر علی البدل ترکیب این شورا را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش