۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83405148
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین برداشت برنج در آستانه اشرفیه

رشت - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از آغاز برداشت برنج در سطح دو هزار و ۵۰۷ هکتار از اراضی زیر کشت این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا سلیمانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال اولین برداشت محصول برنج این شهرستان در روستای کارسیدان و در سطح حدود ۴ هزار مترمربع صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه این برداشت از نوع هاشمی بوده افزود: اولین برداشت برنج این شهرستان بصورت سنتی و توسط احمد ملازاده یکی از کشاورزان منطقه انجام شد.

وی همچنین با اشاره به وجود بیش از ۸۰۰ دستگاه کمباین در این شهرستان خاطرنشان کرد: با توجه به وجود این تعداد کمباین در شهرستان پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی برنج منطقه بصورت مکانیزه برداشت شود.

وی به بارندگی‌های شدید طی ماه‌های اخیر نیز اشاره و اضافه کرد: بر اثر بارندگی‌های شدید در ماه‌های اخیر ۱ درصد از اراضی زیر کشت برنج این شهرستان دچار خوابیدگی (ورس) شدند که کلیه کشاورزانی که محصول برنج آنها تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی است می‌توانند جهت جبران خسارت به صندوق‌های بیمه کشاورزی مراجعه کنند.

وی شهرستان استانه اشرفیه را از قطب‌های مهم تولید برنج در گیلان دانست و افزود: بطور میانگین سالانه در هر هکتار اراضی زیر کشت این شهرستان حدود ۴ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک حاصل می‌شود که از این میزان ۶۰ درصد به برنج سفید تبدیل می‌شود.

وی گفت: برداشت برنج تا اواسط شهریور ماه در اراضی این شهرستان ادامه خواهد یافت.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستاست و در شرق استان گیلان واقع شده است.

۷۲۸۷ /‏۶۰۳۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =