۵ هزار نفر در آموزش های فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری شرکت کردند

شهرکرد- ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری از شرکت ۵ هزار و ۶۲۵ نفر دوره در دوره های آموزش فنی و حرفه ای در مراکز دولتی استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، قهرمان آماره روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی مهارت با اشاره به فعالیت ۱۸ مرکز دولتی فنی وحرفه ای در استان افزود: در این دوره‌ها بیش از ۷۳۷ هزار و ۴۵۷ نفر ساعت آموزش فرا گرفتند.

وی گفت: در سال‌جاری در حوزه آموزش بخش خصوصی و مراکز غیردولتی با فعالیت ۱۷۴ آموزشگاه ۲ هزار و ۱۹۵ نفر شرکت داشتند که در این دوره‌ها ۳۹۴ هزار و ۹۲۹ نفر ساعت شرکت کردند و ۳۳ نفر موفق به دریافت مدرک مربیگری شدند.

به گفته وی، در این مدت ۹ پروانه تاسیس مرکز غیردولتی جدید در استان صادر شد.

مدیرکل فنی و حرفه ای چهارمحال و بختیاری از شرکت ۳ هزار و ۴۱۴ نفر در آزمون های هماهنگ، صنعت ساختمان، تفاهمنامه و آنلاین این اداره کل خبر داد و گفت: به منظور ارتقاء فرهنگ آموزش و اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری و سکونتگاه حاشیه شهرها نیز دوره‌ها آموزش فنی و حرفهای در این مراکز برگزار می شود.

آماره گفت: امسال طرح روستای بدون بیکار با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ۱۱ روستای استان که قابلیت اشتغالزایی و طرح های اشتغالی خاص دارند، اجرا می شود.

وی، به فعالیت ۱۰ تیم آموزش صنایع، ۱۰ مرکز جوار دانشگاهی، ۳ مرکز جوار زندان و ۱۰۰ کارگاه آموزش روستایی علاوه بر مراکز دولتی و خصوصی این اداره کل اشاره کرد و گفت: همزمان با هفته ملی مهارت مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشجویان دردانشگاه پیام نور شهرکرد نیز افتتاح می شود.

آماره از برگزاری ۵۶ عنوان برنامه مختلف همرمان با هفته مهارت در استان خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره پخت غذا و شیرینی، برپایی نمایشگاه‌های توانمندی و دست ساخته های هنرجویان، افتتاح مرکز خصوصی و مراکز تخصصی، برگزاری دوره گذر مهارتی و اشتغال در پارک بانوان خاص زنان، برگزاری کلاس معارف و دوره آموزشی اخلاق حرفه ای ویژه مدیران در این هفته برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه استان ظرفیتهای مهمی در حوزه صنعت جوش و سنگ های قیمتی و تزئینی دارد، افزود: مرکز تخصصی جوش استان و مرکز تخصصی سنگ های تزئینی و کارگاه تراش سنگهای صنعتی و تزئینی در هفشجان و مرکز تخصضصی گیاهان داروئی و کشاورزی در جونقان راه اندازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ۳۱ تیرماه تا ۶ مردادماه به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =