۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۷
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83405091
۰ نفر
دو استخر شنا به دلیل تخلفات بهداشتی در سبزوار بسته شد

سبزوار - ایرنا- ظهر امروز دو استخر شنا در شهرستان سبزوار به علت تخلف از اصول بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط بسته شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: در بازرسی‌ها و بازدیدهای کارشناسان بهداشت محیط از مجموعه‌های آبی شهر سبزوار، دو استخر شنا به علت تخلف از اصول بهداشتی بسته شد.
دکتر فاطمه نوده افزود: بازرسی، نظارت و کنترل کیفی آب استخرهای شنا از نظر آزمایشات باکتریولوژیکی، کلر سنجی و کدورت سنجی به صورت دوره‌ای انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۵۰ بازدید بهداشتی از استخرهای شهر سبزوار صورت گرفته که ۷۳ نمونه میکروبی جهت کنترل کیفی آب مورد استفاده شناگران در استخرها و اطمینان از تطابق آن با استانداردها، به آزمایشگاه بهداشت آب منتقل شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: آلودگی آب استخرها در بیشتر موارد عواقب جبران ناپذیری را برای شهروندان به دنبال دارد و مدیران استخرها باید در جهت کنترل و اجرای دقیق مقررات بهداشتی و ایمنی، نهایت کوشش و مراقبت را به عمل آورند.
نوده افزود: شهروندان هر گونه شکایت بهداشتی خود از رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها، تخلفات مربوط به مواد غذایی و تخلفات مربوط به آلودگی‌های محیطی را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ اطلاع دهند تا در اسرع وقت به مشکلات آنها رسیدگی شود.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
۸۱۴۵/۷۴۹۵/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =