قطع آب «فردوسیه»، پیگیری ایرنا و ۲ چاهی که وارد مدار می‌شود

تهران- ایرنا- به دنبال گزارش‌های مردمی از شهریار و پیگیری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تماس با مسئولان آبفا مقرر شد با وارد مدار کردن ۲ چاه آب، حل مشکلات اهالی فردوسیه این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، برخی اهالی شهر فردوسیه شهرستان شهریار در جنوب غرب پایتخت با گلایه از آنچه قطع شبانه آب در این منطقه آن هم در ایام گرم تابستان خواندند، مدعی بودند که آب شرب به باغداران فروخته می‌شود در حالی که مردم در خانه‌هایشان شب ها آب ندارند.

مردم این منطقه اظهارداشتند که آب بیشتر مناطق فردوسیه هر شب از حدود ساعت ۲۲ تا صبح قطع است.

خبرنگار ایرنا موضوع را از طریق مسئولان شرکت آب و فاضلاب (آبفا) استان تهران پیگیری کرد که این مسئولان ضمن تکذیب موضوع فروش آب به باغداران، مساله را کمبود آب شرب در این منطقه خواندند و گفتند که تلاش دارند با وارد مدار کردن ۲ حلقه چاه، مشکل را حل کنند.

مسئولان آبفا استان طی ۲ روز در تعامل با خبرنگار ایرنا پیگیر موضوع بودند و متولیان این منطقه را هماهنگ کردند تا هم در این زمینه توضیحاتی ارائه و هم موضوع به شکل کامل و تفصیلی بررسی شود که در نتیجه اعلام شد با تعامل و همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و سایر متولیان، پیگیری حل مشکل از طریق تامین ۲ حلقه چاه در دستور کار قرار گرفته است.

مسئولان آبفا می‌گویند که بیشتر آب شرب جنوب غرب استان تهران از منابع زیرزمینی تامین می‌شود لذا باتوجه به رشد مصرف آب طی روزهای اخیر در استان طی ایام گرم تابستان که رکورددار نیز شده و حدود پنج درصد رشد کرده، ضرورت مدیریت مصرف بیش از پیش نمایان شده است.

توضیح مدیران آبفا

معاون شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک های غرب استان تهران در گفت و گو با ایرنا در این زمینه توضیح داد: آب شرب این منطقه از طریق آب های زیرزمینی تامین می شود و امکان آب سطحی را نداشته است که به علت کمبود آب شاهد افت فشار آب و قطعی آب در برخی شب ها برای مدیریت مصرف بوده ایم.

علیرضا گنجی‌خیبری افزود: در گرمای هوا مصرف آب مردم بالارفته است و حجم آب های زیرزمینی جوابگوی این نیاز مردم نیست.

به گفته وی شاهد کاهش ۲۰ الی ۳۰ لیتری در ثانیه آب (‌در این منطقه) هستیم که شهروندان باید با مصرف بهینه آب شرکت آبفا را در ارائه خدمات یاری کنند.

جزییات تصمیم‌ها برای حل مشکل فردوسیه

گنجی از حفاری یک چاه جدید در این منطقه خبر داد و گفت: امروز تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر به همراه مهدی اکبریان مدیرعامل آبفای شهرها و شهرک های غرب استان تهران در این منطقه حضور داشتند تا بتوانیم از نزدیک به این موضوع رسیدگی کنیم.

وی افزود: براساس برگزاری جلسه ها مقرر شد از فردا با مستقر کردن دستگاه حفاری یک چاه جدید در این منطقه ایجاد شود.

معاون شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک های غرب استان تهران ادامه داد: همچنین در حال رایزنی با کشاورز هستیم تا چاه آن را برای آبرسانی به این منطقه اجاره کنیم.

وی تاکید کرد: با اضافه شدن این دو چاه به شبکه آبرسانی مشکل افت آب در این منطقه حل خواهد شد ضمن اینکه مردم باید نسبت به مدیریت منابع آبی کوشا باشند.

گنجی همچنین فروش آب در این منطقه را به‌شدت تکذیب کرد و گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =