فعالیت مسئولان باید در تراز انقلاب و نظام اسلامی باشد
حسین خوش اقبال معاون سیاسی استاندار کردستان

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فعالیت ها و اقدامات مسئولان و مدیران در نظام جمهوری اسلامی باید در تراز انقلاب و همسو با آرمان های نظام باشد.

حسین خوش اقبال روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: ما در حکومتی مسئولیت پذیرفته و می پذیریم که اسلامی و برگرفته از رای مردم بوده و در راس آن ولی امر فقیه و عادل قرار دارد.

وی تاکید کرد: وقتی فردی مسئولیتی را می پذیرد باید فعالیتش به گونه ای باشد که مردم از نوع رفتار و مدیریتش احساس کنند که نماینده ای از حکومت اسلامی و از بطن جمهوری اسلامی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان یادآور شد: مردم ناظر بر عملکرد و فعالیت های مسئولان هستند لذا باید فعالیت ها در تراز این نظام باشد و هنگام خروج از مسئولیت مردم به نیکی از آنان یاد کنند.
 

مسئولان امانت دار باشند

امام جمعه موقت سنندج نیز در این آیین گفت: هر فرد مسلمانی بخصوص مسئولان باید دارای چهار خصلت ویژه باشند که یکی از آنها صداقت و صادق بودن در انجام مسئولیتی است که برعهده دارند.

ماموستا احسن حسینی امانتداری را یکی دیگر ازاین خصلت ها اعلام کرد و گفت: افزود: مسئولیت یک امانت بسیار گرانبها در دست مسئولان است لذا باید فرصت را از دست نداده و این ادای امانت را صادقانه و دلسوزانه انجام دهند و همیشه خدا را حاضر و ناظربر اعمال خود بدانند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این خصلت ها مسئولان باید اخلاق اسلامی و قرآنی داشته باشند چرا که وقتی یک فرد مسئول دارای اخلاق قرآنی باشد محبوبیت وی در عمق قلوب مردم ثبت میشود.
امام جمعه موقت سنندج مردم دار بودن را یکی دیگر از خصلت های یک فرد مسلمان بویژه مسئولان دانست و از مسئولان خواست، تلاش کنند همواره نزدیک مردم باشند و به مشکلات و مسائل انان در سریعترین زمان ممکن رسیدگی کنند.


تولید و اشتغال در اولویت

مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در این آیین گفت: وقف نهادی اقتصادی و اجتماعی است و این دو موضوع باید مورد توجه قرار گیرد هر دو هدف این موضوع باید مورد توجه باشد.

حجت الاسلام محمد کاروند یادآور شد: در سال جاری تولید و اشتغال از اولویت‌های سازمان اوقاف است و در استان کردستان نیز این ظرفیت وجود دارد و تلاش می شود با همکاری مسئولان استانی و کارکنان اوقاف در این راستا گام های موثری برداریم.

وی همچنین تلاش برای احیای موقوفات مهجور و حتی متروک در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم این استان را از دیگر برنامه های خود در این نهاد اعلام کرد.

مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه کردستان نیز در این آیین با اشاره به اینکه تمام تلاش هایی که طی سه سال خدمت مدیریتی بنده در این استان انجام شده ثمره همکاری مسئولان و تلاش همکاران این سازمان در استان است.

در این آیین از خدمات حجت الاسلام مصطفی نوروزی تقدیر و حجت الاسلام محمد کاروند به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان معرفی شد.
۷۳۴۸/۹۱۰۲
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =