۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۹
کد خبرنگار: 2303
کد خبر: 83405042
۰ نفر

برچسب‌ها

قاتل متواری به خارج از کشور پس از ۲ سال دستگیر شد

تهران- ایرنا- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس پایتخت گفت: قاتلی پس از به قتل رساندن دایی همسرش از کشور گریخته بود پس از دوسال به ایران بازگشت و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ علی گودرزی افزود: قاتل پس از ارتکاب قتل دایی همسرش به کشور مالزی گریخت و پس از ۲ سال به کشور بازگشت که توسط مأموران شناسایی و دستگیر شد.
وی در ادامه گفت: ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه شب، بیست و یکم آذر ماه سال ۱۳۹۶ با تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، مأموران کلانتری ۱۶۰ خزانه از درگیری و نزاع خانوادگی منجر به جنایت در محدوده خزانه بخارایی خیابان همدانی مطلع شدند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: بلافاصله مأموران کلانتری، به محل رفتند و دریافتند که درگیری بین دایی (فرامرز ۴۰ ساله) و خواهر زاده‌هایش بوده که شوهر یکی از خواهر زاده‌هایش به نام سعید (۲۶ ساله) در این درگیری نیز حضور داشته که پس از درگیری با چاقویی که داشت دایی همسرش را مصدوم کرده است.

گودرزی با بیان اینکه فرد مصدوم توسط اورژانس به بیمارستان کاشانی برای خدمات درمانی منتقل شد اظهار داشت: مأموران کلانتری پس از حضور در بیمارستان متوجه می‌شوند که فرامرز از ناحیه گردن و دست مصدوم و بر اثر جراحت وارده و خونریزی شدید فوت کرده است.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس گفت: با آغاز تحقیقات میدانی از شاهدان جنایت مشخص شد، مقتول (دایی) برای گرفتن ارث و میراث پدری به خانه ویلایی که خواهرزاده‌هایش (۲ دختر) و یک پسر (حدوداً ۲۵ ساله) زندگی می‌کردند مراجعه کرده است که منجر به درگیری بین خواهر زاده‌ها و دایی می‌شود که با وارد کردن صدمه توسط قاتل، فرامرز مصدوم و فوت می‌کند.

گودرزی گفت: کارآگاهان با آغاز تحقیقات میدانی دستگیری قاتل و همسرش (فریبا) را در دستور کار خود قرار دادند که مشخص شد قاتل با همسرش به صورت غیر مجاز به کشور مالزی متواری شده‌اند.

وی ادامه‌داد: در پایش های اطلاعاتی به دست آمده قاتل به همراه همسرش در تاریخ پانزدهم اردیبهشت ماه امسال (۱۳۹۸) به ایران بازگشته است و در محدوده خزانه با اجاره کردن یک واحد آپارتمان در حال زندگی است. با هماهنگی مقام قضائی قاتل (سعید) و همسرش روز گذشته بیست و نهم تیرماه دستگیر و به اداره دهم منتقل می‌شوند.
گودرزی عنوان کرد: سعید که هویت خود را حامد معرفی می‌کرد در ابتدا منکر هرگونه جنایت بوده و همسرش نیز اظهار بی اطلاعی می‌دارد که در نهایت در تحقیقات تخصصی پلیس لب به اعتراف گشودند.

فریبا در تحقیقات به عمل آمده به کارآگاهان گفت: شب حادثه من به اتفاق خواهر و بردارم در خانه پدر بزرگمان بودیم (مادر و پدرمان خیلی وقت پیش‌ها فوت کرده‌اند) که ناگهان دایی فرامز (مقتول) وارد خانه شد و باز هم مثل همیشه ادعا و طلب ارث و میراثش را از ما کرد که مشاجره بین ما بالا گرفت و او با چاقوی که پنهان کرده بود اقدام به ضرب و شتم ما و برادرم از ناحیه دست مصدوم کرد و من هم بلافاصله با شوهرم سعید (قاتل) تماس گرفتم و جریان را به او گفتم که سعید کمتر از چند دقیقه خود را به ما رساند.
قاتل در اظهاراتش به گارآگاهان گفت: پس از تماس همسرم مبنی بر اینکه توسط دایی شأن مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند بسیار عصبانی شدم و چاقویی تهیه کردم و بلافاصله به سمت خانه رفتم و دیدم که فرامز در حال کتک کاری همسرم، خواهر و برادرش است.

وی ادامه داد: با او درگیر شدم و چند ضربه چاقو به ناحیه گردن و دستش زدم و سریع به همراه همسرم از محل متواری شدیم و پس از چند روز شنیدیم که وی فوت کرده است و ما هم تصمیم به فرار گرفتیم که به صورت غیر مجاز از کشور خارج شدیم و نزدیک به دو سال در مالزی زندگی می‌کردیم که با گذشت این مدت به هوای اینکه آب‌ها از آسیاب افتاده است به ایران بازگشتیم و با هویت جعلی در حال زندگی بودیم که توسط پلیس دستگیر شدیم.
معاون جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با توجه به اعتراف صریح قاتل و همسرش به بزه انتسابی هر دو با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای کشف زوایای دیگر پرونده و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی می‌باشند.

تهرا م/‌۳۲۲۵/‌/‌۱۳۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =