۳۱ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83405029
۰ نفر

برچسب‌ها

۵ مورد حادثه ناشی از توفان در بیرجند

بیرجند - ایرنا - پنج مورد حادثه از صبح دیروز (یکشنبه) تاکنون بر اثر وزش باد شدید و توفان در شهر بیرجند گزارش شد. 

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولین حادثه افتادن نمای سنگ از منزلی در خیابان محبت مهرشهر بود که ساعت ۹ و ۱۳ دقیقه روز گذشته اعلام شد.

علی حسینی گفت: افتادن نمای آلومنیوم در بلوار شهدای عبادی و نمای سنگ در خیابان حافظ مهرشهر از دیگر حوادثی بود که گزارش شد.

وی ادامه داد: ۲ حادثه سقوط درخت روی خودرو در خیابان نیروی هوایی و میدان توحید نیز دیروز اعلام شد که امدادرسانی توسط نیروهای آتش نشانی انجام گرفت.

وی با بیان اینکه هنوز میزان دقیق خسارت‌ها اعلام نشده است گفت: نیروهای آتش نشانی همچنان در آمادگی کامل به سر می‌برند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی هم گفت: براساس گزارش‌های رسیده از ۱۱ شهرستان استان، توفان تاکنون خسارت قابل توجهی را ایجاد نکرده اما به چند درخت، تیر چراغ برق و برخی مزارع و باغات خسارت وارد شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: سرعت بادهای شدید در برخی ساعات شبانه روز از ۱۰۰ کیلومتر گذشت که با توجه به ماهیت بادهای ۱۲۰ روزه سیستان انتظار می رود تا یک یا ۲ ماه آینده ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه توصیه های لازم به کشاورزان و دامداران اعلام شده است افزود: خسارت‌ها در برابر میزان وزش بادها جزئی بوده است.

همچنین روز گذشته بر اثر باد شدید و توفان برق برخی مشترکان در شهرهای بیرجند و مود قطع شده بود که با تلاش ماموران شرکت برق وصل شد.

سرعت وزش باد لحظه‌ای در بیرجند مرکز خراسان جنوبی صبح روز گذشته (یکشنبه) به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن ایجاد گرد و خاک موجب کاهش دید افقی در برخی مناطق شد.

وزش باد با سرعت کمتر امروز (دوشنبه) در بیرجند ادامه دارد.

۹۸۹۳*۳۰۲۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =