ونزوئلا نقض حریم هوایی خود توسط یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را محکوم کرد

تهران - ایرنا - نیروهای مسلح ونزوئلا نقض حریم هوایی این کشور توسط یک هواپیمای امریکایی را محکوم و از آن به عنوان یک "اقدام تحریک آمیز آشکار" علیه کاراکاس یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، در بیانیه روز گذشته فرماندهی عملیات استراتژیک نیروهای مسلح ونزوئلا آمده است: پدافند هوایی کشور حضور این هواپیمای اطلاعاتی را در آسمان ونزوئلا شناسایی کرد که این اقدام به منزله نقض معاهده های بین المللی مربوط به حفظ حریم هوایی کشورها و اقدام تحریک آمیزی بود.

ونزوئلا اعلام کرد: این هواپیمای آمریکایی از نوع EP-3E ARIES II یک هواپیمای چهار موتوره بوده که واشنگتن از آن در امور اطلاعاتی و جنگ های الکترونیکی استفاده می کند.

مقامات نظامی ونزوئلا اعلام کردند که این هواپیما بدون رعایت قوانین بین المللی وارد حریم هوایی ونزوئلا شد و امنیت پروازهای تجاری را نیز در خطر قرار داد.

ونزوئلا که ماههاست با بدترین چالش های اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده، همچنان با فشارهای ظالمانه از سوی دولت آمریکا روبرو است.

دولت ترامپ، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری دولت قانونی مادورو است. در این میان واشنگتن همچنان در حال تشدید تحریم ها علیه کاراکاس است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha