ونزوئلا نقض حریم هوایی خود توسط یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را محکوم کرد

تهران - ایرنا - نیروهای مسلح ونزوئلا نقض حریم هوایی این کشور توسط یک هواپیمای امریکایی را محکوم و از آن به عنوان یک "اقدام تحریک آمیز آشکار" علیه کاراکاس یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، در بیانیه روز گذشته فرماندهی عملیات استراتژیک نیروهای مسلح ونزوئلا آمده است: پدافند هوایی کشور حضور این هواپیمای اطلاعاتی را در آسمان ونزوئلا شناسایی کرد که این اقدام به منزله نقض معاهده های بین المللی مربوط به حفظ حریم هوایی کشورها و اقدام تحریک آمیزی بود.

ونزوئلا اعلام کرد: این هواپیمای آمریکایی از نوع EP-3E ARIES II یک هواپیمای چهار موتوره بوده که واشنگتن از آن در امور اطلاعاتی و جنگ های الکترونیکی استفاده می کند.

مقامات نظامی ونزوئلا اعلام کردند که این هواپیما بدون رعایت قوانین بین المللی وارد حریم هوایی ونزوئلا شد و امنیت پروازهای تجاری را نیز در خطر قرار داد.

ونزوئلا که ماههاست با بدترین چالش های اقتصادی و اجتماعی روبرو بوده، همچنان با فشارهای ظالمانه از سوی دولت آمریکا روبرو است.

دولت ترامپ، خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته و خواستار کناره گیری دولت قانونی مادورو است. در این میان واشنگتن همچنان در حال تشدید تحریم ها علیه کاراکاس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =