ادارات فرهنگی آذربایجان‌غربی برای ارتقای زیرساخت‌های دینی همکاری می‌کنند

ارومیه – ایرنا – ادارات کل اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی آذربایجان‌غربی در راستای ارتقای زیرساخت‌های دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی در استان همکاری می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی روز یکشنبه در این خصوص به خبرنگاران گفت: این تفاهم‌نامه سه‌جانبه در راستای مشارکت در برگزاری مراسم مذهبی، مشارکت در غنابخشی و ترویج فعالیت‌های قرآنی، استفاده از امکانات و ظرفیت های متقابل جهت پیشبرد اهداف هر دستگاه، حمایت از رشد و توسعه محتوایی هیئات مذهبی و تلاش در فعال‌سازی هر چه بیشتر امام‌زاده ها و بقاع متبرکه به امضا رسید.

حجت الاسلام ناصر جوانبخت افزود: توسعه کاربردی مفاهیم دینی، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی، تقویت هویت دینی و فرهنگی در نسل جوان، استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای پیشبرد اهداف سازمانی، بسترسازی مناسب جهت ارتقای زیرساخت‌های دینی و ترویج سبک زندگی اسلامی و تعامل و همکاری در زمینه ایجاد اتحاد و انسجام جامعه مذهبی از جمله دیگر اهداف این تفاهم سه‌جانبه است.

وی اضافه کرد: برای تبلیغ و ترویج وقف های جدید نیاز به بسیج عمومی داریم و همه مسوولان، خیّرین، علما و روحانیت، صنوف مختلف باید در این حوزه وارد شوند تا فرهنگ وقف را احیا کنیم که البته ظرفیت بسیار خوبی در حوزه هیات‌های مذهبی در این راستا وجود دارد.

وی با بیان اینکه اکثر موقوفات استان با نیت تعزیه‌خوانی و عزاداری اباعبدالحسین (ع) و ائمه معصومین (ع) ثبت شده، افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی می‌توان در راستای اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش در قالب برنامه های فرهنگی و مذهبی از ظرفیت موقوفات مرتبط برای حمایت از هیئات مذهبی، تعامل و همکاری در برگزاری مراسم و نیز حمایت از جامعه مداحان بیش از پیش بهره جست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به وجود امامزادگان و بقاع متبرکه در استان بیان کرد: حمایت از جامعه مداحان و ایجاد انگیزه در آنها در کنار اجرای طرح هایی به میزبانی این اماکن مقدس در دستور کار قرار دارد.

بیش از ۸۰۰ هیات مذهبی و افزون بر چهار هزار مداح در آذربایجان غربی فعال است که جایگاه ویژه ای در بین مردم دارند.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =