۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83404947
۰ نفر

برچسب‌ها

مسئولان از انتقاد ائمه جمعه استقبال کنند

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: بیان مشکلات در تریبون نماز جمعه باعث رفع آنها می شود که مسئولان باید از این مهم استقبال کنند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در شورای اداری استان با تاکید بر ایجاد صمیمیت میان امامان جمعه و دستگاه ها افزود: در تمامی گردهمایی و اجلاس های ائمه جمعه استان همواره در خصوص نحوه درست انتقاد و بیان مطالب تاکید شده است اما نباید به گونه ای رفتار کرد که باب مطالبه گری بسته شود.

وی ادامه داد: همواره سعی کرده ام که مطالب به خطبه های نماز جمعه کشیده نشود اما در برخی موارد احساس می کنم چنانچه در تریبون نماز جمعه عنوان نکنم ظلم و اجحاف است.

وی خدمت به نماز جمعه را خدمت به خون شهدا و انقلاب اسلامی دانست و گفت:: حضور مسئولان در نماز جمعه از کمترین انتظارات است چراکه این امر موجب تقویت ارتباط مردم و مسئولان می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد، با بیان اینکه نماز جمعه را شئون حاکمیت اسلامی است، تصریح کرد: برخی غفلت ها باعث آسیب های فراوان شده و در برهه ای از زمان، این غفلت ها موجب فسادهای سیاسی، اخلاقی و مالی شد که همچنان بر اثر ان دچار مشکل جدی هستیم.

آیت الله میرعمادی افزود: شکاف میان مردم و مسئولان تبعات جبران ناپذیر بسیاری دارد که نماز جمعه حلقه ارتباطی این ۲ قشر است تا مسئولان از طریق آن کلام و حرف مردم را بشنوند.

وی با بیان اینکه طرح شمیم خدمت (پاسخگویی هر دستگاه در مصلی نماز جمعه) تا حدودی مورد کم مهری مسئولان قرار گرفته ادامه داد: دستگاه ها باید امکانات خود از جمله وسایل نقلیه مورد استفاده را در اختیار نهادهای برگزاری نماز جمعه قرار دهند تا تردد هزاران نمازگزار با مشکل مواجه نشود چراکه در غیراینصورت زیبنده نظام اسلامی نیست.

نماز جمعه پایگاه مهم انقلاب اسلامی

وی هچنین نماز جمعه را پایگاه مهمی برای دین و انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: نماز جمعه تنها یک فریضه تک بعدی فردی، اجتماعی یا معنوی نیست بلکه تلفیقی از عبادت و سیاست است که در ان علاوه بر سفارش به تقوا، سیاست هم مطرح است.

آیت الله میرعمادی بیان کرد: به همین دلیل مستکبران نماز جمعه تشیع را تحمل نمی کردند چراکه این مهم میثاق با ولایت و رابط مردم با حاکمیت بوده و امام جمعه نیز زبان گویای مردم است.

وی تصریح کرد: نماز جمعه محل امیدبخشی، معنویت و نورانیت و کانون اجتماع انسان های مومن و مخلص است که با توجه به معنویتی که دارد از عوامل تداوم و استحکام نظام اسلامی محسوب می شود.

وی اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی با سیاست مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن، دست برتر منطقه است و اقدامات این کشور پایه های استکبار را متزلزل کرده است.

آیت الله میرعمادی افزود: سقوط پهباد آمریکا توسط ایران سال ها برای متفکران این کشور جای تامل و عبرت دارد و از طرفی توقیف نفتکش انگلیسی و پس از ان آزاد شدن کشتی ایرانی نیز نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی بر اساس ایمان و پوچی قدرت های مادی است.

عوامل موثر در عظمت انقلاب اسلامی

نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد همچنین با بیان اینکه امروز همه به نشاط، اقتدار، پویایی و نقش آفرینی جمهوری اسلامی اذعان دارند، تصریح کرد: چند عامل در عظمت انقلاب اسلامی موثر هستند.

آیت الله میرعمادی گفت: تفکر ناب دینی که خمیرمایه اصلی انقلاب است نه تنها از دست نرفته بلکه همچنان ادامه می یابد و هدف اصلی انقلاب نیز نقش افرینی دین در زندگی مردم و تفکر دینی بوده است.

وی ولایت فقیه و رهبری انقلاب اسلامی را دومین عامل عظمت جمهوری اسلامی دانست و افزود: ۲ رهبر آگاه، بصیر و مجهتد در مدت ۴۰ سال انقلاب را هدایت کردند.

وی توضیح داد: امام خمینی (ره) بنیانگذار بزرگ انقلاب بودند و رهبر فرزانه انقلاب نیز از معجزات الهی هستند که با ترسیم سیاست های کلی نظام، این کشتی را به ساحل امن هدایت می کنند.

وی گفت: مردم با بصیرت، مقاوم و انقلابی سومین عامل عظمت جمهوری اسلامی هستند که پا به پای انقلاب پایداری و فداکاری کردند و با مقاومتی ستودنی همچنان پیشتاز و هوشیار هستند چراکه هیچ ملتی در طول تاریخ همچون مردم ایران در راه اهدافشان با روحیه و مقاومت ایستادگی نکرده اند.

آیت الله میرعمادی احیای کتاب و سنت الهی را عامل دیگر عظمت جمهوری اسلامی برشمرد و تصریح کرد: در حالیکه قبل از انقلاب قرآن درکشور مهجور بود اما امروز مفسران، قاریان و حافظان برتر در عرصه های بین المللی از ایران هستند.

وی بیان اکرد: همچنین سنت های پیامبر در ایران اسلامی احیا شد که یکی از انها نماز جمعه بوده است.

۷۲۶۹/۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =