امنیت حاکم در مهاباد مرهون همکاری مردم و مسوولان است

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: امنیت پایدار حاکم در این شهرستان در سایه همکاری و مشارکت مردم و مسوولان برقرار شده است.

ایرج شجاعی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری مهاباد که با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه برگزار شد، افزود: امنیت و آرامش مطلوب موجب شده تا این شهرستان به یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری غرب کشور تبدیل شود.

وی با بیان اینکه امنیت، نخستین گام در جهت رشد و توسعه اقتصادی در هر منطقه است، اضافه کرد: احساس امنیت در میان مردم، می‌تواند به پتانسیلی تبدیل شود که افراد یک جامعه به رشد و شکوفایی و توسعه نایل شوند که این امر به‌خوبی در این شهرستان به‌وجود آمده است.

وی گفت: در تعطیلات عید امسال بیش از ۴۵۰ هزار گردشگر با مسافرت به این شهرستان از جاذبه‌های مختلف آن بازدید کردند که این امر نشان‌دهنده امنیتی است که در سایه نظام جمهوری اسلامی در این منطقه از کشور به‌وجود آمده است.

فرماندار مهاباد با بیان نقش مردم این خطه در رویدادهای مختلف انقلاب اسلامی اضافه کرد: وجود ۷۳۶ شهید، ۷۹۰ جانباز و ۳۲۰ آزاده نشانگر پایبندی مردم انقلابی مهاباد به نظام و انقلاب است.

وی اظهار داشت: مردم غیور مهاباد، با وجود مشکلات در هیچ شرایطی از ارزش‌های نظام اسلامی دست نکشیده و با صبر و مقاومتی مثال‌زدنی همواره به آرمان‌های شهدا وفادار مانده‌اند.

شجاعی با برشمردن برخی پتانسیل های این شهرستان در زمینه های مختلف گفت: وجود مجتمع عظیم پتروشیمی و دیگر واحدهای صنعتی و تولیدی، توانمندی‌های این شهرستان در بخش کشاورزی و دامداری و وجود ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر جمعیت دانشجویی، مهاباد را به یک قطب مهم اقتصادی و دانشگاهی تبدیل کرده است.

امام جمعه مهاباد نیز در این جلسه با قدردانی از اقدامات سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی اظهار داشت: توقیف این نفتکش که در راستای حفظ استقلال کشورمان صورت گرفت، بار دیگر اقتدار ایران را به جهانیان نشان داد.

ماموستا عبدالسلام امامی گفت: توان بالای نظامی ایران اجازه هیچگونه تعرضی به دشمن نمی‌دهد و دشمنان به خوبی می‌دانند که در صورت حمله نظامی به کشورمان با جواب قاطعی از سوی ایران مواجه خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خوشبختانه هماهنگی و همدلی خوبی که بین مردم و مسوولان این شهرستان وجود دارد، موجب شده تا این شهرستان در مسیر آبادانی و توسعه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مردم این خطه در طول ۴۰ سال گذشته با حضور خود در همه صحنه‌های اجتماعی و سیاسی نشان دادند که با تمام توان آماده جانفشانی در راه انقلاب هستند بنابراین مسوولان نیز باید با توجه بیشتر و رسیدگی به مشکلات آنها قدردان‌شان باشند.

در ادامه این جلسه روسای جدید ادارات این شهرستان معرفی و از خدمات روسای قبلی نیز تقدیر شد.

۶۱۸۵/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =