۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۶
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83404911
۱ نفر
طرح بیمارستان عروسکی در بیمارستان اکبر مشهد اجرا شد

مشهد- ایرنا- طرح بیمارستان عروسکی که یک پروژه جهانی به منظور رفع اضطراب کودکان در محیط های درمانی است امروز در بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد اجرا شد.

رئیس بیمارستان تخصصی کودکان اکبر با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: بیمارستان عروسکی یک پروژه جهانی است که هر ساله توسط دانشکده های پزشکی و با هدف کاهش اضطراب کودکان در محیط های درمانی دنیا اجرا می شود و اکنون برای سومین سال متوالی به همت انجمن علمی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این بیمارستان به اجرا در می آید.

دکتر علی خاکشور افزود: بیمارستان اکبر با ۲۵۰ تخت بیمارستانی هم اکنون به عنوان مجهزترین و بزرگترین بیمارستان تخصصی اطفال در شمال شرق کشور مطرح است.

وی اضافه کرد: این بیمارستان با همکاری خیران سلامت در سال ۱۳۹۵ به بهره برداری رسید و هم اکنون ضریب اشغال تخت در این بیمارستان بیش از ۸۰ درصد است.

مدیر طرح بیمارستان عروسکی نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: هدف از این پروژه رفع اضطراب کودکان از محیط درمان و روپوش سفید و همچنین تعامل بیشتر دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی با کودکان است.

محمد رضا بشارتلو افزود: در قالب پروژه یاد شده طی روزهای امروز و فردا ۸۰ نفر از دانشجویان دختر و پسر رشته های دندانپزشکی و پزشکی ۱۰۰ کودک چهار تا شش سال را زیر پوشش برنامه های آموزشی خود قرار می دهند.

وی اضافه کرد: طرح بیمارستان عروسکی در قالب بازی درمانی انجام می شود به طوری که کودکان، پدر و مادر عروسکهای خود می شوند و آنها نزد پزشک می آورند و درمان های نمادین برای آنها اجرا می شود و بدین صورت کودک در مواجهه با محیط درمان اضطراب کمتری پیدا می کند و از طرفی احساس مسئولیت پذیری را نیز تجربه می کند.

او اضافه کرد: در کنار این برنامه ایستگاه های تغذیه، بهداشت دهان و دندان، آموزش اعضای بدن، پخش انیمیشن، آموزش رنگ آمیزی و نقاشی برای کودکان در نظر گرفته شده است.

۳۰۲۷/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =