۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۶
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83404893
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص بورس بر مدار افزایش قرار گرفت

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) سه هزار و ۲۲۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۲۴۹ هزار و ۶۶۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از یک میلیارد و ۶۳۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش هشت هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال در ۲۲۳ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۸۸ واحد افزایش به ۶۰ هزار و ۱۳۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۶۲ واحد رشد به ۴۰ هزار و ۵۹۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با سه هزار و ۲۷۹ واحد افزایش به رقم ۲۷۷ هزار و ۳۶۲ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۱۴۰ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۴۷۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۳۱۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۲۹۲ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۶۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۴۸ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۳۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۱۹ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۹۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 گروه مپنا (سهامی عام) با ۸۵ واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) با ۲۲ واحد، آبسال (لابسا) با ۱۴ واحد، بیمه ملت (ملت) با ۱۳ واحد و سرمایه گذاری ملی ایران (ونیکی) با ۱۱ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را امروز رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد پلی پروپلین جم – جم پلین، سرمایه گذاری صدر تامین، گروه مپنا (سهامی عام)، پتروشیمی شازند، سرمایه گذاری خوارزمی، ماشین سازی اراک و پتروشیمی پارس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۴۴ میلیون و ۲۶۲ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۶۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۲۳۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۸۴۳ میلیون و ۹۵۴ هزار برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، س. توسعه و عمران استان کرمان (کرمان)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و سنگ آهن گهرزمین (کگهر) در مقابل، مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha