۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83404886
۰ نفر
بوریس جانسون دولت اقلیت در انگلیس تشکیل می دهد

تهران - ایرنا - در شرایطی که گمان می‌رود «بوریس جانسون» هفته آینده به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا معرفی شود، وزرای دارایی و دادگستری دولت ترزا می و شش تن از نمایندگان حزب محافظه کار خواستار کناره گیری از دولت و پارلمان شدند.

به گزارش روزنامه تایمز، در کنار استعفای وزیر دادگستری و دارایی انگلیس، شش تن از نمایندگان حزب محافظه کار انگلیس اعلام کردند در صورت انتخاب جانسون به عنوان نخست وزیر آتی آنان حزب محافظه کار را ترک خواهند کرد و به حزب لیبرال دموکرات خواهند پیوست.

به دنبال کناره گیری جمعی نمایندگان حزب محافظه کار، «دیوید گوک» وزیر دادگستری دولت ترزا می نیز روز یکشنبه اعلام کرد که در صورت انتخاب جانسون وی از کابینه دولت استعفا خواهد داد.

گوک که از سال ۲۰۱۶ تا کنون ریاست وزارت دادگستری دولت ترزا می را بر عهده داشت در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اگر وزیر خارجه اسبق هم چنان بخواهد از اتحادیه اروپا بدون توافق خارج شود من نمی توانم در کابینه وی حضور داشته باشم.

وزیر دادگستری کنونی انگلیس افزود: اگر جانسون بخواهد اتحادیه اروپا را بدون هرگونه توافق ترک کند این اقدام منجر به حقارت ملی در داخل کشور خواهد شد.

در همین حال به نوشته خبرگزاری فرانسه از لندن، وزیر دارایی انگلیس نیز گفت: اگر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شود، استعفا می‌کند.

فیلیپ هاموند افزود: روز چهارشنبه این هفته از سمت خود کناره گیری می‌کند.

پیش بینی می‌شود بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شود.

بوریس جانسون، وزیر سابق خارجه بریتانیا و شهردار سابق لندن، چهره کارزار سال ۲۰۱۶ برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود.

جانسون گفته حاضر است در پایان ماه اکتبر (مهرماه) بریتانیا را حتی بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند.

پیشتر بسیاری از کارشناسان اقتصادی نسبت به خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داده‌اند.‌

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =