تسهیلات جذب سرباز وظیفه در شرکت‌های دانش بنیان فراهم شد

کرمان - ایرنا - شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری می‌توانند از تسهیلات نظام وظیفه به ۲ صورت امریه و پروژه جایگزین خدمت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده کنند.

رئیس انجمن شرکتهای دانش بنیان استان کرمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور افزایش توان سرمایه انسانی شرکت‌ها، افراد و شرکت‌های فناور می‌توانند در صورت احراز شرایط از این تسهیلات استفاده کنند.
عماد جمعه زاده افزود: نقش نیروی انسانی خلاق برای شرکت‌های فناور اهمیت اساسی خواهد داشت و مطابق قوانین مربوطه شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک های علم و فناوری می‌توانند از تسهیلات نظام وظیفه به ۲ صورت امریه و پروژه جایگزین خدمت برای فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده کنند.
وی تصریح کرد: هر کدام از شرکت های دانش بنیان و شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری که دارای اظهارنامه مالیاتی و فروش آنها بر مبنای اظهارنامه مالیاتی بیش از یک میلیارد ریال باشد شرایط استفاده از این تسهیلات را دارند.‌
رئیس انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان کرمان بیان کرد: هر شرکت می تواند به ازای هر ۳۰۰ میلیون تومان فروش در اظهارنامه یک نفر را معرفی کند و حداکثر ظرفیت یک شرکت در هر سال پنج نفر نیروی امریه است.
وی ادامه داد: بنابراین فرد معرفی شده از طرف شرکت باید به منظور استفاده از این تسهیلات دارای حداقل امتیازات لازم در حوزه های پژوهشی و فناوری باشد.
وی تاکید کرد: فرد متقاضی برای استفاده از تسهیلات امریه باید دارای مدرک کارشناسی و بالاتر و همچنین با توجه به امتیازبندی شیوه‌نامه بهره مندی دانش آموختگان برتر فناور حداقل ۶۰ امتیاز آموزشی و پژوهشی کسب کند.
جمعه زاده افزود: فعالیت تمام وقت در شرکت دانش بنیان و نداشتن مهر غیبت در برگ اعزام به خدمت از دیگر شرایط به کارگیری امریه است.
وی با اشاره به ضوابط اجرایی سرباز امریه در شرکتهای دانش بنیان بیان کرد: زمان دوره خدمت نظام وظیفه به صورت امریه به همراه دوره آموزشی ۲۴ ماه است و فرد در تمام طول خدمت در شرکت، تابع مقررات شرکت خواهد بود و حقوق و مزایای فرد بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح تعیین خواهد شد و در حالت دوره خدمت نظام وظیفه به صورت پروژه جایگزین خدمت حداقل زمان دوره ۱۴ ماه است.
رئیس انجمن شرکتهای دانش بنیان استان کرمان گفت: به منظور تسهیل برقراری ارتباط بین شرکتهای فناور و عضو پارک علم و فناوری و فارغ التحصیلان دانشگاهی مشمول سربازی، از طریق سامانه انجمن به آدرس daneshbonyan-kr.ir (منوی امریه) از شرکتها و متقاضیان ثبت نام به عمل می آورد تا لینک ارتباطی بین آنها برقرار شود و یا برای اطلاع بیشتر با دبیرخانه انجمن به شماره تلفن ۳۲۵۳۵۲۶۶ تماس برقرار کند.

۶۰ شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری استان کرمان در حوزه های مختلف علوم و فناوری مشغول به فعالیت هستند.

۷۴۳۷/‏۳۰۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =