۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83404863
۰ نفر

برچسب‌ها

قزوین ظرفیت میزبانی مسابقات ملی هندبال را دارد

قزوین - ایرنا - رییس فدراسیون هندبال گفت: قزوین با داشتن زیرساخت های مناسب و همچنین زمین ساحلی در حال احداث ظرفیت میزبانی رویدادهای بزرگ و رقابت های ملی را در این رشته دارد.

علیرضا پاکدل روز یکشنبه در مجمع انتخاباتی رییس هیات هندبال قزوین افزود: با توجه به اینکه زمین ساحلی این استان در مراحل پایانی ساخت و تجهیز قرار دارد، فدراسیون آماده برگزاری اولین رویداد قهرمانی کشور را در آن دارد.

وی اضافه کرد: در بسیاری از استان های کشور داشتن سالن هندبال یکی از دغدغه های مهم آنها است اما خوشبختانه قزوین از چنین امکانی برخوردار است.

پاکدل با بیان اینکه قزوین همچنین در داوری هندبال با داشتن چند تن از داوران قدرتمند زن و مرد که در مسابقات بین المللی هم حضور داشته اند جزو استان های پیشگام کشور است، ادامه داد: به هر حال داوری هندبال هم جزوی از این رشته بوده و ظرفیت بزرگی برای آن محسوب می شود که امیدواریم روز به روز بیشتر تقویت شود.

وی، آموزش را یکی از دغدغه های مهم فدراسیون هندبال عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از اهداف مهم فدراسیون هندبال، برنامه ریزی مناسب و مدون در رده های سنی پایه است و باید در حوزه استعدادیابی بیشتر تلاش شود.

پاکدل همچنین بر تقویت و افزایش تعداد ورزشکاران بیمه شده در رشته هندبال تاکید کرد و افزود: نیاز است به ظرقیت های هندبال در شهرستان ها توجه بیشتری شود چون رونق ورزش در کشور نیازمند بهره گیری از ظرفیت این مناطق است.

رییس فدراسیون هندبال افزود: یکی از مشکلات رشته هندبال این بود که اطلاعات و سوابق جامعی از فعالان این رشته وجود نداشت از این رو سامانه ویژه آن در حال راه اندازی است و از امسال در تمام رده های سنی همه باید در آن ثبت نام کنند در غیر اینصورت امکان شرکت در هیچ رقابتی را نخواهند داشت.

پاکدل افزود: تمام هیات های هندبال استان ها باید تا پنجم مردادماه نام های نواب رییس و روسای کمیته ها را به فدراسیون اعلام کنند.

در این مجمع سعید حناچی با کسب هر ۱۶ رای اعضای حاضر برای مدت چهار سال به عنوان رییس هیات هندبال استان قزوین انتخاب شد.

۷۳۸۸*۳۰۱۳