۳۰ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 1666
کد خبر: 83404782
۱ نفر

برچسب‌ها

آغاز ساخت کلبه پرنده نگری در تالاب استیل آستارا

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا از آغاز عملیات ساخت بوم کلبه یا اتاقک های پرنده نگری در حاشیه تالاب استیل این شهرستان، با هدف معرفی جاذبه های طبیعی و جلب مشارکت مردم در حفاظت آن خبر داد.

مصطفی فلاح روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح ساخت بوم کلبه در حاشیه تالاب استیل، مطالعه و کارشناسی شده است و نمونه‌های آن در تالاب بین المللی امیر کلایه لاهیجان، آب کنار انزلی و تالاب جوکندان تالش ساخته شده است.

وی ادامه داد: در حاشیه تالاب استیل آستارا دو بوم کلبه با مساحت ۱۵ متر مربع و دو آلاچیق روباز با سازه‌های چوبی و سازگار با طبیعت ساخته می‌شود و برای کلبه‌ها دوربین نصب خواهد شد و علاقه مندان یا با استفاده از دوربین یا با چشم غیر مسلح، پرنده نگری خواهند کرد.

وی افزود: در کلبه‌ها یا اتاقک‌های پرنده نگری نمازخانه و سرویس بهداشتی دایر خواهد شد و فاضلاب آنها به خارج از محدوده طرح هدایت و از ورود آن به آب تالاب جلوگیری خواهد شد.

فلاح بیان کرد: اعتبار این کار در شورای برنامه ریزی استان گیلان تصویب شده و دولتی است و پیش بینی می‌شود این طرح تا پایان شهریور ماه امسال تکمیل و به بهره برداری برسد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا گفت: هرگز به دنبال بهره برداری اقتصادی از تالاب نیستیم اما در راستای توسعه پایدار، ترویج اقتصاد سبز و بهره برداری اصولی و احیای علمی تالاب‌ها، اجرای اینگونه طرح‌های مطالعه و تأیید شده، مانعی ندارد.

تالاب استیل آستارا با ۱۳۸ هکتار مساحت، درختان توسکا، انواع پرندگان مهاجر و بومی و امکانات تفریحی نظیر قایق سواری در حاشیه جاده آستارا به تالش واقع شده و یکی از مناطق گردشگرپذیر شهرستان آستارا است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرکز آن با جاذبه‌های طبیعی، اقتصادی و تاریخی یکی از ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

۷۱۲۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =